Skóra. Azjatycka pielęgnacja po Polsku

Wydawnictwo: Pascal
uroda, skóra, pielęgnacja, kosmetyki
poradniki
Aleksandra Wilk

Azjatycka pielęgnacja dla Polek! Chcesz mieć cerę jak Azjatki, ale przerażają Cię skomplikowane rytuały? Nie masz czasu na długotrwałą i żmudną pielęgnację? Testujesz na sobie każdą nowość z drogerii, a twoja półka w łazience ugina się od nietrafionych zakupów? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj tę książkę i ciesz się pięknym wyglądem bez względu na wiek! Profesjonalny doradca kosmetyczny...

Azjatycka pielęgnacja dla Polek!

Profesjonalny doradca kosmetyczny nauczy cię, jak: rozpoznawać potrzeby swojej skóry, świadomie dobierać kosmetyki pielęgnacyjne, ze zrozumieniem czytać składy kosmetyków, dostosować azjatyckie rytuały piękna do twoich potrzeb, pokochać swoją skórę!

źródło opisu: http://pascal.pl/

źródło okładki: http://pascal.pl/

Ula Lipka | 2017-05-30
Przeczytana: 30 maja 2017

Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.Jestem nią oczarowana.Czytając tą książkę nie moglam sie powstrzymac od sprawdzania składów moich kosmetyków (było kilka zaskoczen).Książka nie tylko dla dziewczyn co rozpoczynają przygodę ze świadomym wyborem kosmetykow ale rowniez dla tych które od dawna zwracaja uwage na potrzeby swojej skory i na sklad produktów do pielęgnacji. Na 272 stronach zawarto wszystko co każda kobieta wiedzieć powinna o pielęgnacji skóry. Zaczynamy od określenia jaki mamy rodzaj skóry, jak czytać skład kosmetyków oraz na co zwracać uwagę. Następnie omawiane są etapy oczyszczania, tonizowania oraz pielęgnacji. Omówione zostały produkty jakie są dostępne na polskim rynku oraz ich skład, jak działają na naszą skórę. Zawarto w książce również przewodnik po surowcach kosmetycznych,składnikach aktywnych itp. Znajdziemy również kilka porad oraz słowniczek pojęć. Od dzisiaj moje kosmetyki nie muszą dobrze wyglądać i ładnie pachnieć ale muszą mieć najlepszy dla mojej...

monika | 2017-08-03

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Całkiem dobra książka, choć dla osób posiadających już wiedzę w tym temacie nie będzie niczym nowym. Mogłaby być też zapewne krótsza o połowę, gdyby wyciąć wszystkie obrazki i w niektórych miejscach zmniejszonoby czcionkę.
Zabrakło mi również potwierdzenia tez autorki w konkretnych źródłach. W książce nie ma przypisów, nie ma też opisu własnych badań, nie wiemy więc czy to, że dany kosmetyk jest dobry, wynika z tego, że na każdym blogu znajdziemy taką informację, czy faktycznie stoją za tym badania i dowody.

pennyroyal | 2017-08-20
Przeczytana: 14 sierpnia 2017

Tytuł ma na celu tylko i wyłącznie przyciągnięcie uwagi z racji tego, że azjatycka pielęgnacja jest ostatnio bardzo popularna. Jednak tego, o czym pisze autorka, nie nazwałabym azjatycką pielęgnacją po polsku (może poza omówioną zasadą "layeringu"). Mimo to książka jest napisana rzetelnie i zrozumiale, dla osób interesujących się pielęgnacją to dobre źródło wiedzy i stosowanie się do rad w niej zawartych z pewnością może pomóc uzyskać lepsze efekty.

Wszystko zapisane w pigułce. Miłością darzę!

Anita Jeleń | 2017-09-18
Przeczytana: 13 maja 2017

AZJATYCKA PIELĘGNACJA. O CO CHODZI?
No w skrócie chodzi o to, że pielęgnacja azjatycka jest wieloetapowa. Tak w skrócie. Obecnie jest ogromny hype na ten sposób dbania o skórę i ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Ja nie opowiadam się po żadnej stronie. Gdzieś tam intuicyjnie moja pielęgnacja od dłuższego czasu była i jest wielowarstowa. I nie mając pojęcia o tym, niby rewolucyjnym, azjatyckim sposobie dbania o skórę, stosowałam go tak po prostu. Najważniejsze jednak jest, według autorki, wsłuchiwanie się w potrzeby skóry. I ja w 100% się z tym zgadzam. Nie wszystkim będzie służył i nie wszystkim w równym stopniu azjatycki plan pielęgnacji skóry

KONKRETY. I TO JEST TO
Ta książka to same konkrety. I chyba to mi się w niej najbardziej podoba. Nie ma wodolejstwa czy zapchaj dziurę bełkotu. Autorka w prosty sposób tłumaczy różne niezrozumiałe zawiłości azjatyckiej pielęgnacji na „nasze”. Najważniejsze informacje i rady podane są kilka razy, by dobrze wryły się w pamięć i by z...

Blondynkaxd | 2017-09-07
Martwa | 2017-09-05