Najnowsze artykuły
- ArtykułyNajlepsze kryminały dla słuchaczy: te audiobooki sprawią, że nie oderwiesz się od słuchawek!LubimyCzytać1
- ArtykułyRuszają castingi do nowego serialu o „Harrym Potterze”. Wśród wymagań dwa ważne punktyAnna Sierant8
- ArtykułyUwaga, konkurs! Wygraj „Głębokie rany“ – powieść kryminalną Nele NeuhausLubimyCzytać11
- Artykuły„W drodze do Nawii“ – przeczytaj fragment książki i rozmowę z autorką, Magdaleną WaląLubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Robert J. Kershaw
Źródło: http://robertjkershaw.com/profile/
2
7,3/10
Pisze książki: historia
Urodzony: 1950 (data przybliżona)
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.plhttp://robertjkershaw.com
7,3/10średnia ocena książek autora
45 przeczytało książki autora
128 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
We wrześniu nie pada śnieg Robert J. Kershaw
7,4
18 września w trakcie największej operacji powietrzno-desantowej w dziejach tej wojny, gdy każdy samolot był na wagę złota '107 amerykańskich „latających fortec” – czterosilnikowych Boeingów B-17 – pojawia się nad Warszawą między godz. 12 a 13. Zrzucają ok. 1300 zasobników z bronią, amunicją, żywnością i zaopatrzeniem medycznym'.
21 września, kiedy nic już nie mogło odmienić losów tej skomplikowanej operacji, kiedy efekt zaskoczenia już dawno minął Polacy lądują tam, gdzie nie powinno ich być. Jednak przesuwany przelot doszedł do skutku, a 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa wylądowała w sam środek rozgrzanego wojennego kotła.
Najbardziej znanym filmowym obrazem prezentującym rozmach tej operacji jest dzieło z 1977 roku „O jeden most za daleko“. Rok 2001 przynosi wyjątkowy w swej materii serial „Kompania braci“. Jeden z odcinków dotyka udziału Kompanii E, 506 Spadochronowego Pułku Piechoty należącego do 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych w operacji „Market-Garden“.
Robert Kershaw w doskonały sposób prezentuje rozmach tej operacji widziany z drugiej strony, początkowy chaos i zaskoczenie, „starcy i dzieci“, których mieli spotkać alianci nie byli nimi w istocie. Z tego chaosu niemiecka konsekwencja działania pozwoliła stworzyć zwielokrotnionym wysiłkiem ludzkim przełamanie frontu i stopniowe niszczenie formacji amerykańskich, brytyjskich i polskich.
We wrześniu nie pada śnieg Robert J. Kershaw
7,4
Mam dosyć mieszane odczucia w stosunku do tej książki. Ogólnie jest dość chaotyczna, jak dla mnie i bardzo często się gubiłem - nie wiedziałem o jakie miejsce i czas chodzi, gdy autor opisywał jakąś potyczkę. Podczas lektury czułem się jak niemieccy generałowie, którzy ujrzeli desant powietrzny na ich stanowiska sztabowe... Być może ten chaos w książce musiał tak zostać przedstawiony przez autora, bo tak wyglądała ta bitwa naprawdę. Mapy pojawiają się tylko chyba w dwóch miejscach i są dość nieczytelne, co zwiększało dodatkowo poziom chaosu. To moim zdaniem jest największy mankament książki. Jako pozytywy to obiektywne spojrzenie oczami Niemców na operację Market Garden i ogólnie przedstawienie strategii i organizacji wojsk niemieckich podczas tej bitwy.