Historia O

Pauline Réage Wydawnictwo: Amber Cykl: Historia O (tom 1) Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber] literatura piękna
Histoire d’O
2013-11-12
Mateusz Fabjanowski
Bestsellery literatury erotycznej [Amber]
erotyzm kobieta mężczyzna paryż sadyzm masochizm uległość niewolnictwo

Podobno to kultowa książka w pewnych kręgach i klasyka gatunku, ale dla mnie nuda. Nudno napisane i okraszone "scenami" ,które mnie osobiście odpychały.

Nigdy w życiu żadna książka mnie tak nie zmęczyła... dobrnelam tylko do 80 strony. Mam w naturze kończyć to co zaczęłam i to aż podchodzi u mnie pod chorobe natomiast z ta książką miałam od początku problem. Będzie to pierwsza, której nie przeczytam do końca, ale cóż ma to sprawiać przyjemność, prawda?

Na półkach: , , , ,

Dno i 3 metry mułu. Mało spójna porno historyjka, napisana niesamowicie drażniącymi językiem. Usypiające opowieści o ubraniach, jedzeniu i piciu, przeplatane bzdurnymi rozmyślaniami głównej bohaterki i opisami seksu (swoją drogą - już lepsze można znaleźć na dedykowanych takim rzeczą stronach). Jakakolwiek "frajdę" może sprawić tylko początek tej historii, dalej to już...

Nie wiem czy książka jest nierówna, czy w miarę czytania po prostu przestaje robić wrażenie, niemniej jednak pamiętam, że początek był dla mnie trudny do przejścia, wszystko zadziało się za szybko i zbyt brutalnie, a za mało podano szczegółów by jakoś bohaterów poznać czy zrozumieć ich motywy, cała fabuła była osnuta tylko na opisywaniu kontrowersyjnych praktyk seksualnych....

Dzisiaj ją skończyłam. Nie ukrywam zajęło mi trochę aby przemyśleć co tu napisać. Książka miała mnie ruszyć liczyłam że dotrze do szpiku kości jednak nie , przeczytałam ją, czy nazwałabym ją arcydziełem ? Nie. dla mnie to nie arcydzieło. dopiero ostatnie strony które już nie dotyczyły czytania , ruszyły moje serce. wrócę do tej książki. z pewnością .

Książka na pewno nie dla każdego. Momentami może zniesmaczyć, oburzyć, a może i trochę zaszokować. Temat: niewolnictwo seksualne i BDSM.
Napisana jest wg. mnie dobrze. Czyta się ją gładko i rzeczywiście z wypiekami na twarzy.
Jednak pomimo, iż zdaję sobie sprawę, że swoją seksualność można wyrażać na wiele rozmaitych sposobów, to po jej przeczytaniu miałam silną potrzebę,...

Podchodziłem do tej recenzji jak pies do jeża, ale chyba nadszedł ten moment.

Po pierwsze - to absolutnie nie jest książka dla każdego. Nie poleciłbym jej nikomu, o kim nie wiem, że może mu się spodobać.
Podejrzewam, że właśnie takie polecanie bez namysłu sprawiło, że książka zebrała tu tyle negatywnych recenzji. Pozwolę więc sobie wyjaśnić, że naprawdę są na świecie...

Na półkach: , , , ,

Słaba to erotyka, gdzie autorka poświęca więcej uwagi ustawieniu mebli w pokoju, niż opisom seksu - gdy zaś pisze o seksie, to tylko językiem odrzucająco technicznym.

Opowieść o niepojętej naiwności, przemocy i upodleniu, w której bohaterowie co chwilę mówią o miłości, chyba tylko po to, by do reszty zemdlić czytelnika.

Trudno wystawić ocenę. Czytałam w liceum pod ławką, po kryjomu, z wypiekami na twarzy. Cóż.

Moim zdaniem arcydziełem tego nazwać w żaden sposób nie można.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

• 2014