Głos pożądania

Tłumaczenie: Marta Moineau
Wydawnictwo: Amber
Appel du désir
Ophelia

Dziewczyna, która przeżyła całe swoje dwadzieścia pięć lat w niewinności i cnocie, nagle słyszy głos pożądania... Emocje erotyczne są wszechobecne w tej powieści, gdzie seks współgra z uczuciami, a uczucia z seksem, i dlatego Głos Pożądania to wielka francuska powieść erotyczna. Franck Spengler, autor antologii 1969-2009. Années érotiques Christelle jest grzeczną, skromną...

Franck Spengler, autor antologii 1969-2009. Années érotiques

Christelle jest grzeczną, skromną dwudziestopięciolatką, która niebawem ma wyjść za mąż. Ale jedno spotkanie na wieczorze wyborczym sprawi, że jej świat zachwieje się w posadach. Dziewczyna zda sobie nagle sprawę, że jej życie było pełne niepotrzebnych ograniczeń. Krok po kroku będzie uwalniała się z gorsetu, który ją więził, wyzwalając swoje pragnienia. Jej niezaspokojony apetyt i zuchwały urok będą jej najlepszą bronią – w osiągnięciu celu i przekonaniu partnerów, by przekraczali wszelkie granice.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Katherina87 | 2014-07-22
Na półkach: Tematyka erotyczna

Emocje erotyczne są wszechobecne w tej powieści, gdzie seks współgra z uczuciami, a uczucia z seksem. I dlatego Głos Pożądania to wielka francuska powieść erotyczna.

Christelle jest grzeczną, skromną, dobrze ułożoną dwudziestopięciolatką, która niebawem ma wyjść za mąż. Ale jedno spotkanie na wieczorze wyborczym sprawi, że jej świat zachwieje się w posadach. Dziewczyna zda sobie nagle sprawę, że jej życie było pełne niepotrzebnych ograniczeń. Krok po kroku będzie uwalniała się z gorsetu, który ją więził i wyzwalała swoje pragnienia. Jej niezaspokojony apetyt i zuchwały urok będą jej najlepszą bronią w osiągnięciu celu i przekonaniu partnerów, by przekraczali wszelkie granice.

Książka ta sprawi wielką przyjemność każdemu miłośnikowi literatury erotycznej. Bo łączy w sobie trzy zalety, które powinna posiadać dobra powieść erotyczna:
- pasjonująca i prawdopodobna opowieść, która ukazuje potęgę wpływu seksu na ludzi i ich przemianę duchową,
- styl, który przystosowuje się do każdej...

kasandra_85 | 2013-11-18
Przeczytana: listopad 2013

TINA | 2013-08-29
Na półkach: 2013
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

SZOKUJĄCA i KONTROWERSYJNA! Jak dla mnie te słowa idealnie opisują historię Christelle i Martina… oraz ich rozwijającą się w dosłownie erotyczny sposób znajomość.
Momentami bywa niesmaczna i wyuzdana ale nadal bardzo erotyczna, książka wchodzi w dziwne miejsca podświadomości i zadaje pytania…. A TY zrobiłbyś coś podobnego?
...z niedowieżaniem kręcę głową i czytam dalej....
Z pozoru niewinna i delikatna Christelle przeradza się w nienasyconego demona seksu… Mocno uderzające sceny! Nie jestem w stanie polecić jej wszystkim, bo dla każdego pożądanie to inny stopień wtajemniczenia. Nie mniej jednak - książka krótka aczkolwiek intrygująca!

Wiedźminka | 2016-01-09
Na półkach: 2016r.
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Nie wiem po co powstają takie pseudo-książki raz za razem?
To brzmi jak intymne zapiski autorki/autora? który ujawnił je szerszemu gronu - czytelnikom. Jest tu i seks w toalecie, i fantazje o trójkącie, klubie swingerskim... Brzmi to trochę jak zboczony dairy blog :P
Znam lepsze...

mala5317 | 2013-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Jak napisał krytyk literatury erotycznej: aby książka sprawiała przyjemność musi łączyć przynajmniej trzy główne zalety, które powinna posiadać dobra powieść erotyczna:

- pasjonująca i prawdopodobna opowieść

- styl

- emocje erotyczne.

W swoich rozważaniach pozwolę się podpiąć pod te trzy tezy i szybko je streszczę.

Po pierwsze nie mam nic do zarzucenia odnośnie stylu. Powieść ta podzielona jest na cztery głosy, więc możemy z różnej perspektywy spojrzeć na daną sytuację. Jest krótka i napisana przystępnym, prostym językiem, co jeszcze korzystniej wpływa na styl. I to chyba koniec jej zalet.

Po drugie emocje erotyczne występują, jeżeli podepniemy pod nie ilość scen erotycznych. Bohaterowie bzykają się notorycznie z każdym z kim popadnie. Wyznają sobie na swój sposób miłość, której ja osobiście zupełnie nie rozumiem. Przypuszczam, że jak 60 procent naszego społeczeństwa, jestem w tym przedziale wyznającym zasadę monogamii. Więc ten rodzaj miłości zupełnie do mnie nie...

książek: 2064
bookish | 2015-05-18
Przeczytana: 18 maja 2015

w tej książce tak naprawdę nic się nie dzieje. niby miał być to taki mega erotyk, ale wykonanie żadne. wszystko kręci się wokół głównej bohaterki, która jest zachłanna i jak dla mnie cholernie egoistyczna.

Shemmer | 2013-07-14
Na półkach: W lepszych rękach

Ot, kolejna książka o seksie. Jakby na to nie spojrzeć, zagłębia się w to, co dzieje się z człowiekiem, jak się całkowicie... rozbestwi i zatraci w rozkoszy. Do tego szybkie czytadło, które wciąga na raz, ale nie jest na tyle porywające by zachwycić. Na dodatek, prawie 33 złote za taką cienką książkę to zdzierstwo.

Gosia | 2016-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2016

Książka wciągnięta na raz. Skusił mnie opis z tyłu książki, jednakże treścią nie powala. Cieszę się, że książkę zakupiłam na promocji.
Dzieje się sporo, mam wrażenie, że autor próbował w książce zawrzeć wszystkie swoje fantazje. Orgia z transwestytą w klubie swingerskim, trójkąty, seks w toalecie, w kinie... Wszystko ok, ale brakowało mi opisów.

Magda | 2013-06-23
Na półkach: 2013
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Nie dotrwałam do końca. Odłożyłam, docierając zaledwie do połowy. Dlaczego? Nie porwała mnie. Chyba jestem już za bardzo zmęczona tą tematyką i oczekuję więcej polotu, czegoś co mnie faktycznie wciągnie. Ta tego nie posiadała.

Małgorzata Cichosz | 2015-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2015

Hmm.. Książka powiedziałabym jest płytka. Powierzchowna i jak dla mnie nie ma w sobie absolutnie nic z erotyzmu.