Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Ogrodnik szoguna

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

Erotyczne więzy, bicze, ostry seks... Dominujący mężczyzna, kreator kobiet, i one trzy – pozornie uległe. Borykają się z losem, pracują, odnoszą sukcesy i porażki, kochają, marzą. Dojrzewają. Szukają szczęścia. Czy je odnajdą? Jaką postać ono przybierze? – Obroża! – zakomenderował. Pochyliła głowę. Odebrał obrożę z jej rąk i założył jej na szyję. Był to najbardziej intymny przedmiot, symbol...

– Obroża! – zakomenderował.
Pochyliła głowę. Odebrał obrożę z jej rąk i założył jej na szyję. Był to najbardziej intymny przedmiot, symbol spajającej ich, niezrozumiałej dla większości postronnych ludzi, więzi. Gdy jako żona Geoffreya, po porannym myciu wkładała obrączkę, nie czuła nic. Teraz, gdy Pan zapinał jej obrożę, odczuwała przypływ czułości i oddania.

źródło opisu: Novae Res, 2013

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/ogrodnik_szoguna,druk

Kasia | 2017-01-30
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Książka mnie trochę zaskoczyła, początek był trudny i kiedy myślałam, że niczego poza erotycznymi pomysłami Pana tu nie znajdę okazało się, że jednak autor miał pomysł na ciekawą opowieść. Przeniesienie akcji do Rosji, pomiędzy miejscową społeczność i japońskich inwestorów było trafne. Codzienność prowincji, zwykli ludzie z ich niechęcią do obcych, malwersacje i układy to wszystko dodało charakteru tej książce.
Polecam

Cyrysia | 2013-09-11

Od kiedy słynny Grey wykreowany przez E.L. James zagościł na naszym rynku wydawniczym coraz więcej osób zaczęło interesować się BDSM oraz relacjami Pan-Uległa. Ja również próbuje zrozumieć ten dziwny, seksualny układ, dlatego tym razem sięgnęłam po książkę ,,Ogrodnik szoguna’’ Thomasa Petersina. Czy lektura tej książki rzeczywiście pozwoliła mi lepiej pojąć temat dominacji? Zapraszam do czytania.

Peter Abel to wybitny specjalista od budowy i rozruchu ciągów produkcyjnych w przemyśle drzewnym. Przez pewien czas był zaręczony z Daisy, która odeszła, gdy dowiedziała się o jego bezpłodności. Od tego czasu mężczyzna traktuje kobiety zupełnie inaczej. Nie przyzwyczaja się do nich. Zawiera z nimi jedynie dobrowolny układ polegający na pełnej uległości partnerki. Dzięki tej konwencji Abel potrafi stworzyć ze zwykłego diamentu cudowny oszlifowany brylant. Na czym to polega? Otóż kobietom często brak konsekwencji w realizacji zamierzonego celu, dlatego Pan często wbrew ich chwilowym...

Przemek | 2015-09-01
Przeczytana: 01 września 2015

Nieźle się ubawiłem czytając książkę. Autor najwyraźniej jest sfrustrowanym facetem marzącym o władzy. Nie posiada jej, więc wyżywa się na słabszych istotach, czyli kobietach. Bo prawdziwy mężczyzna zawsze woli gejszę niż niewolnicę.

Fleur | 2018-10-11
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 11 października 2018

Bardzo dziwna sprawa z tą książką. Nie sposób jej w żaden sposób sklasyfikować. Z założenia i na pierwszy rzut oka miał to być erotyk - tak sugeruje i okładka i opis. Porównywać jednak tę powieść z jakąkolwiek inną erotyczną to, moim zdaniem, obrażać ją. Bo jest ona o wiele bardziej złożona i zawiła niż klasyczne tego typu książki.
Powinno to, co napisałam, stanowić na jej korzyść, na plus, ale tak nie będzie. Ponieważ zostałam oszukana i rozczarowałam się nią. Mam wrażenie, że nastąpił tutaj przerost formy nad treścią. Zamiast lekkiej i relaksującej miłosnej historyjki zrobiła się sensacja i thriller, gdzie w pewnym momencie już zupełnie zabrakło uczuć i pojawiały się tylko opisy akcji!
Nie tego szukałam decydując się na nią.
Poza tym gdzieś umknęło mi jej główne założenie. O czym jest ta książka? O kim? Mamy tu jakby trzy zupełnie osobne wątki. Pierwszy z Peterem Ablem (i tymi wszystkimi linkami, wiązaniami - bardzo ciekawie się zapowiadający, jednak szybko skończony), drugi z...

Paulina Kwiatkowska | 2013-09-27

Z tą książką przeżyłam przygodę, jak z mało którą. Na początku nie wiedziałam, czy jestem nią zainteresowana. Potem poprosiłam o fragment, ale niestety nie było. Następnie poprosiłam więc o nią, a jeszcze później przeleżała blisko miesiąc na półce czekając na moją uwagę, bo przerażała mnie jej objętość – blisko 650 stron. W końcu jednak zabrałam się za nią i…

Poznałam emocjonującą historię Petera Abla, mężczyzny, który za swoje zasługi został wydelegowany do nowego oddziału w Birobidżanie, w Autonomicznym Obwodzie Żydowskim. Przed 12 laty przeżył emocjonujący romans z Satoko Asuharą, która obecnie odgrywała w firmie jeszcze wyższe stanowisko. W swoim starym miejscu zamieszkania kształtował 40-letnią wybrankę, Kaylinn.

Cała książka oparta została na zasadzie Pan i sługa, który nie może podjąć żadnej decyzji samodzielnie, musi oczekiwać poleceń Pana. Muszę przyznać, że ten model staje się ostatnio coraz bardziej popularny w literaturze. Najpierw ,,Historia Carrie”, następnie...

ascez | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Najciekawsza w tej książce była moja zmiana stosunku do głównego bohatera. Na początku po prostu go nie lubiłam. Wydawał mi się cwany i egocentryczny. Kiedy skończyła się historia z Kalinn moja niechęć do głównego bohatera zaczęła słabnąć i tak z czystej niechęci przeszłam do fascynacji.

Bohaterowie - bardzo ciekawi i rozbudowani, poza Kalinn której osobiste przemyślenia napędzały moją wrogość do Petera.

Oksana - zasługuje tutaj na szczególną uwagę, bo oto pierwszy raz czytam powieść, w której główna bohaterka zdaje się być osobą inteligentną. Jestem zaskoczoną tą odmianą.

Peter - bardzo mi się podoba fakt że wzbudził moją niechęć, sympatie, współczucie oraz dużo różnych sprzecznych emocji. Czytajcie książkę do końca, a nie pożałujecie!

Akcja - do momentu aż wydarzenia nie przeniosą się do Rosji, książka rzeczywiście nie porywa fabułą, ale potem jest już coraz lepiej.

Dialogi są bardzo przemyślane i wiem że autor musiał wiedzieć o czym pisze. Niewątpliwie był zafascynowany...

wishtoread | 2016-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2016

Książka byłaby lepsza, gdyby któryś z kilku wątków został lepiej przedstawiony. Tymczasem brak mi rozwinięcia zarówno dotyczącego którejkolwiek z kobiet Petera, także w kontekście tresury w BDSM ani wątku sensacyjnego, który dodatkowo pojawia się na końcu jak gdyby autor nie miał pomysłu na żwawe zakończenie książki. Wątek ten mógłby nie istnieć i gdyby bardziej (być może psychologicznie??) został rozwinięty wątek związku pomiędzy bohaterem a którąś z jego kobiet książka byłaby bardziej spójna. A tak jak jest czytanie wydaje się dłużyć i czytelnik czeka kiedy będzie ciekawiej a nie będzie. Są tylko takie fragmenty jak choćby końcowa opowieść Satoko. Jej postać mogłaby bardzo dużo pozytywnego wnieść do książki, gdyby była bardziej rozbudowana. A tak to ocena tylko przeciętna niestety.

Daniel | 2015-02-22
Przeczytana: 20 lutego 2015

Po przeczytaniu opisu można zakładać, że to książka o brudnym, a często i brutalnym seksie. Tymczasem on jest tylko dodatkiem do rozbudowanej fabuły, w której odkrywamy nie jednego, a przynajmniej dwóch szogunów - tego w łóżku, który szlifuje kobiety i tego, który powstaje, gdy trzeba stawić czoła niebezpieczeństwu.

Mani | 2013-10-28
Przeczytana: 2013 rok

Książki o tematyce erotycznej są teraz dosyć popularne na rynku wydawniczym. Sama często po nie sięgam, bo niektóre okazują się całkiem miłym zaskoczeniem. "Ogrodnik szoguna" to pokaźny tom (prawie 700 stron) z bardzo ładną okładką (w rzeczywistości kolor różowy jest wyraźniejszy i rzucający się w oczy) oraz odważną notą na jej tyle.

Głównym bohaterem książki jest Peter Abel, zamożny mężczyzna o specyficznych preferencjach seksualnych. Kobieta jest dla niego nieoszlifowanym diamentem, który wymaga pracy i ulepszania. Do "kreacji" swoich kobiet Peter używa metody kar i nagród, które zawsze wiążą się z różnego rodzaju zachowaniami seksualnymi.

Na łamach powieści, czytelnik ma styczność z trzema uległymi Abla - Satoko, japonką, która swego czasu przeszła budzącą grozę szkołę życia i która wydostała Petera z depresji po stracie ukochanej (przy okazji rozpoczynając w nim swego rodzaju przemianę w Pana), Kaylinn, jego sukę, którą ten wydostał z uzależnienia alkoholowego i nauczył...