Nie wiem, co mi jest. Zastosowanie ustawień rodzinnych w leczeniu chorych

Seria: BH Biblioteka Hellingerowska
Wydawnictwo: Sursum
Was ist nur los mit mir? Krankheitssymptome und Familienstellen
BH, hellinger, ustawienia

Wydanie drugie. Z przedmowy: Droga Ilso, Twoja książka przynosi dokładnie to, co obiecuje. Natychmiast przechodzisz do rzeczy, zawsze w sposób bardzo sugestywny. Czerpiąc z długiego doświadczenia lekarskiego i psychoterapeutycznego, przywołujesz i porządkujesz mnóstwo przykładów i wglądów dotyczących współdziałania duszy i ciała, układając je w szereg historii. Prawie niezauważenie...

Wydanie drugie.

Z przedmowy:

Droga Ilso,

Twoja książka przynosi dokładnie to, co obiecuje. Natychmiast przechodzisz do rzeczy, zawsze w sposób bardzo sugestywny. Czerpiąc z długiego doświadczenia lekarskiego i psychoterapeutycznego, przywołujesz i porządkujesz mnóstwo przykładów i wglądów dotyczących współdziałania duszy i ciała, układając je w szereg historii. Prawie niezauważenie czytelnik wchodzi w proces umożliwiający mu znalezienie rozwiązania, które było dla niego dotychczas niedostępne. Na koniec czuje się on wzbogacony i cieszy większą swobodą.

Szczególną zaletą tej książki są liczne przykłady tego, jak symptomy chorobowe ucieleśniają konkretne wydarzenia w rodzinie i jak zostają ujawniane w ustawieniach, uczczone i dzięki temu stają się zbędne. Mogą się wtedy wycofać i zniknąć. Dotychczas jeszcze nikt, jak sądzę, nie widział tego tak dokładnie i nie przedstawił tak przekonująco. Ta książka jest pionierską pracą najwyższej próby. Obok bardzo wielu nowych wglądów opisuje też konkretne kroki, które prowadzą do nowych i często zaskakujących rozwiązań.

Cieszę się, że napisałaś tę książkę. Przyniesie ona wielu ludziom pomoc i uzdrowienie.

Z wyrazami serdecznej przyjaźni, Bert Hellinger

źródło opisu: Wydawnictwo SURSUM, 2013

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!