Ogarnij się i zacznij żyć. Porady dla nie całkiem doskonałych

Wydawnictwo: Feeria
Dejar de amargarse para ImPerfectas
poradniki

Czujesz, że wszyscy wokół doskonale sobie radzą, a Tobie ciągle coś nie wychodzi? Że koleżankom udaje się godzić życie zawodowe z prywatnym i jeszcze świetnie wyglądać, a Ty w kółko coś zawalasz, choć żyjesz w pędzie. Na początek ucisz swoją wewnętrzną sabotażystkę, diablicę, której podszepty odbierają ci wiarę w siebie, i zastosuj rozpisany na 21 dni plan pomagający odnaleźć życiową radość....

Na początek ucisz swoją wewnętrzną sabotażystkę, diablicę, której podszepty odbierają ci wiarę w siebie, i zastosuj rozpisany na 21 dni plan pomagający odnaleźć życiową radość. Plan powstał z udziałem psychologa, neurobiologa i trenera osobistego.

* Z pomocą psychologa nabierzesz pewności siebie i wzmocnisz swoją samoocenę, a także nauczysz się w pełni wykorzystywać swoje możliwości.
* Neurobiolog przekaże Ci wiedzę na temat działania Twojego mózgu i korzyści płynących z pozytywnego myślenia.
* Trener osobisty zaś przedstawi ćwiczenia fizyczne, obejmujące elementy jogi i medytacji, które poprawią twoją kondycję i ogólne samopoczucie.

A teraz – do dzieła! Wykorzystaj zawarte w książce wskazówki i zmień swoje życie na lepsze!

źródło opisu: Wydawnictwo Feeria, 2016

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/

Katherine Parker | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Recenzja dostępna również na blogu: http://about-katherine.blogspot.com/2016/06/110-ogarnij-sie-i-zacznij-zyc-poradnik.html

Rzadko zdarza mi się sięgać po jakiekolwiek poradniki. Myślę, że śmiało mogę nawet powiedzieć, że nigdy tego nie robię. Jednak Ogarnij się i zacznij żyć... już od samego początku mocno przykuł moją uwagę. Bardzo zainteresowało mnie to, w jakim stylu książka ta została napisana - czy będzie to jeden z tych nudnych poradników, które omijam szerokim łukiem, gdzie ów porady brzmią niesamowicie naukowo, lecz są mało skuteczne - oraz co też dodatkowego znajdę w środku, bo nie da się ukryć, że okładka niezwykle przyciąga wzrok. Jak mówiłam, nie sięgam po poradniki i po prostu się na nich nie znam, jednakże postaram się wyrazić moją opinię o nim najlepiej jak potrafię.

Pierwsze co mnie mocno zaskoczyło to fakt, iż w środku poradnik ten jest niesamowicie kolorowy, pełen przeróżnych zabawnych ilustracji oraz towarzyszących im komentarzy. Nie spodziewałam się również,...

Liona | 2016-07-15

Przede wszystkim chciałabym się odnieść do sposobu w jaki książka została wydana, ponieważ to w szczególności zwróciło moją uwagę. Nie jest to tradycyjnie pisany poradnik jakich wiele. Książka została napisana w niebanalny sposób i taką też zawiera oprawę graficzną. Co robimy, gdy bierzemy po raz pierwszy jakąś książkę do ręki? Odwracamy i zerkamy na tylną część okładki. Tak też postąpiłam i ja. Co się okazało? Otóż nie znajdziemy tam tradycyjnych informacji: o autorze, opisu, czy fragmentu treści. Zobaczymy tam zilustrowane grono specjalistów wraz z obietnicą, że w trzy tygodnie zostaniemy nauczeni jak przestać się zamartwiać. Czyż nie brzmi to optymistycznie?
Wracając do sposobu wydania, uważam, że autorka miała pomysł. Poradnik na tle innych zdecydowanie się wyróżnia. Każda strona właściwie przypomina komiks; dużo ilustracji, informacji w chmurkach, znaków graficznych, oznaczeń tekstu. To wszystko powoduje, ze książkę czyta się szybko, lekko a dzięki grafice tekst szybciej ...

BookParadise | 2016-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Kiedy zaczęłam czytać okazało się, że poradnik jest i to całkiem niezły! Autorka porusza tam wątki dotyczące każdej z nas i to w bardzo przystępny sposób. Przede wszystkim poruszamy się w różnych kierunkach, nie tylko subiektywne "ja" nas obchodzi.

"Ogarnij się i zacznij żyć" to nie jest typowa książka. Bardziej przypomina twór typu "Zniszcz ten dziennik" niż normalną pozycję.

O czym jest?
Książka opowiada o życiu każdej z nas (dosłownie, bo jest to pewien rodzaj poradnika), czyli o Pani Niedoskonałej.
Każda kobieta ma w życiu pewne "sytuacje", z którymi trudno jej sobie poradzić:

*tycie
*zerwania
*nędzna praca
*przyszłość

Ale dziewczyny, kobiety i wszyscy, którzy się kobietami czują: ta książka powie wam, jak ogarnąć się i zacząć żyć. Jak doceniać to, co masz i nie rozpamiętywać porażek.

Carpe diem w czystej postaci, moje drogie.

Książkę czytało się szybko i z przyjemnością. Nie ma w niej dużo tekstu, całą masą atrakcji...

Pyciaaa_Pyśka | 2016-10-16

Męczą was już wszystkie panny doskonałe? Chciałybyście w końcu poczuć się lepiej w swojej skórze? Chcecie wiedzieć, jak to możliwe, że niektóre kobiety zawsze są pewne siebie, w perfekcyjnym makijażu, bez żadnych kompleksów? Ogarnij się i zacznij żyć to książka idealna dla was! Ona nie uczy, jak być perfekcyjną, ale pokazuje świat z całkowicie innej perspektywy, gdzie liczą się nie tylko biel i czerń, ale także wszystkie odcienie szarości.

Lucia Taboada we współpracy z niesamowitą ilustratorką Raquel Corcoles stworzyła coś niesamowitego. Publikacja ta jest idealna dla kobiet myślących, że ich życie jest pasmem błędów i porażek. Autorka w prosty i humorystyczny sposób, stosując dużo ciekawych porównań, przedstawia nam inne punkty widzenia na przykre sytuacje, które każda z nas w życiu przeżywa. Ważne jest to, by nie zamykać się w pokoju z górą lodów czekoladowych (truskawkowe i waniliowe też dopuszczalne), ale pokazać, że jesteśmy silne i damy radę przeciwstawić się Diablicy,...

lovebird | 2016-11-10

Książka przeciętna. Kolorowa, mnóstwo ilustracji oraz ciekawostki z różnych dziedzin nauki związanych z tematem. Tym chyba mnie przyciągnęła. Bardzo podobał mi się pomysł podziału zmian na 21 dni, jednak nie do końca przemówił do mnie sposób, w jaki książka została napisana. Niby na luzie, może miało to lepiej trafić do czytelników, mnie to trochę irytowało. Coś w sobie ta książka ma, ale z drugiej strony do ideału dużo jej brakuje. Można przeczytać.

Agata | 2016-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2016

"Ogarnij się i zacznij żyć- czyli porady dla nie całkiem doskonałych" to rysunkowy poradnik, zawierający dużo zabawnych haseł z "życia wziętych", interesujących, nietuzinkowych porad opartych na prześmiewczej pesymistycznej perspektywie rozumienia świata. Plus za to, że porady nie ograniczają się tylko do aspektu czysto psychologicznego, a zawierają również wskazówki w strefie sportu, zdrowia fizycznego. Jeden z ciekawszych poradników, po który może sięgnąć każdy, niezależnie od wieku. Warty swojej ceny, warty do przeczytania. Czy skuteczny - kwestia indywidualna. Mi osobiście bardzo się podobał, polecam.

jovika | 2016-10-05
Przeczytana: 23 lipca 2016

Świetna książka dla tych (głównie) kobiet, które są na rozstaju dróg i przechodzą jesienną albo chwilową chandrę.
Autorka świetnie bawi się obrazkami i sytuacjami, które dotyczą każdej z nas. Do tego z humorem podchodzi do zagadnienia diety, miłości albo właśnie braku miłości.
Polecam Wszystkim, którzy mają dół i szukają dobrej treści do uśmiechnięcia się.

Agnieszka Maz | 2016-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2016