Binti

Cykl: Binti (tom 1)
Wydawnictwo: tor.com
angielski
Karolina

Binti ma 16 lat, należy do afrykańskiego plemienia Himba i właśnie zaoferowano jej miejsce na najsłynniejszym uniwersytecie galaktyki.
Wbrew tradycji plemiennej i bez wiedzy rodziny Binti wyrusza w podróż, która ma spełnić jej marzenia.
Zbieg wydarzeń stawia ją w samym środku konfliktu pomiędzy uniwersytetem a Obcymi.

źródło opisu: opis autor

źródło okładki: http://publishing.tor.com/

Patsy | 2018-04-01
Przeczytana: 16 lutego 2018

Wiele dobrego słyszałam o tej pozycji na zagranicznych portalach, jednak niestety do zachwytów dołączyć się nie mogę. "Binti" okazała się ciekawą lekturą, jednak mimo, że jest to krótka książka, na przeczytanie jej musiałam poświęcić kilka posiedzeń, gdyż kompletnie nie byłam zaangażowana w akcję (gdyby była dłuższa, to raczej bym jej nie skończyła). Doceniam różnorodność zawartą w tej pozycji, jednak jednym ze stworzeń współistniejących z ludźmi były meduzy. Meduzy. Ten koncept wcale mi się nie spodobał, a sama fabuła również mnie nie zachwyciła. Może będę kontynuowała tę serię, jednak na tę chwilę nie mam ku temu motywacji.

Mój regał z książkami
patsy-books.blogspot.com

Siemomysła | 2017-03-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 15 marca 2017

Ujęła mnie prostotą ważnego przesłania i bohaterką. Jest krótka, a pozostawia ślad i daje się zapamiętać.

„Wybrana“ Naomi Novik z Nagrodą Nebula

Kobiety zdominowały tegoroczne rozdanie nagród Nebula. W prawie wszystkich kategoriach wygrały utwory napisane przez pisarki - w kategorii powieść wygrała książka „Wybrana” Naomi Novik, która ukazała się w Polsce nakładem Domu Wydawniczego Rebis, pod patronatem serwisu lubimyczytać.pl.