Ekożycie pod lupą. Czy organiczne podejście do odżywiania, zdrowia, rodzicielstwa i środowiska sprawi, że będziesz szczęśliwszy

Tłumaczenie: Kinga Składanowska
Wydawnictwo: Vivante
All Natural: A Skeptic's Quest for Health and Happiness in an Age of Ecological Anxiety
zdrowie, medycyna
Precious

Johnson na własną rękę sprawdza powszechne przekonania z obu stron barykady: sprawdza, czy naturalny poród w domu może być ryzykowny dla rodzącej lub dziecka, czy uprawa ekologicznych warzyw jest możliwa, a także, czy szczepionki mogą zagrażać życiu dzieci. Próbując odpowiedzieć na pytanie, czy rozwijająca się technika i osiągnięcia nauki przybliżają nas czy oddalają od zdrowia, obala wiele mitów o zdrowym stylu życia i podsuwa najrozsądniejsze rozwiązania.

Dochodzenie Johnsona jest porywające już od pierwszych stron książki, a wnioski z niego płynące staną się prawdziwym oparciem i pomocą dla wszystkich, którzy chcą żyć zdrowiej zachowując rozsądek i umiar.

źródło opisu: Wydawnictwo Vivante, 2016

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/

kultur-alnie | 2018-03-14
Na półkach: Ebook, 2018, Przeczytane, Inspiracje
Przeczytana: 13 marca 2018

Dużo ciekawych spostrzeżeń na tytułowy temat. Warta przeczytania i przemyślenia książka. Spodziewałam się jednak innego podejścia do kwestii ekożycia i skupienia na wielu aspektach. Tymczasem autor porusza kilka kwestii i dość obszernie je analizuje.

Zosieńka | 2018-10-16
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 16 października 2018

bardzo mądra pozycja, pierwszy rozdział wynudził mnie prawie na śmierć i już myślałam, że nie doczytam do końca, aż w drugim rozdziale zostałam oczarowana. niestety wydaje mi się, że tłumaczenie jest bardzo słabe (ale nie czytałam oryginału i raczej nie będzie mi dane). polecam wszystkim, choć jeśli nie interesują was porody i ogólnie rozmnażanie się, pierwszy rozdział można stanowczo pominąć.

iovaa | 2017-12-08

Liczyłam na więcej. Szumny tytuł obiecujący dużo sprawdzonych teorii, a autor skupia się tylko na 6 wybranych zagadnieniach, do tego mocno wtrąca osobiste wątki. Przegadana, momentami nudnawa.

Paulina Klonowska | 2018-07-01
Agnieszka | 2018-06-05