Kong the King

Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
komiksy
NNN

Kręcenie filmu na odległej dziewiczej wyspie doprowadza do odkrycia tajemniczego tubylca o sercu tak wielkim, jak wielkie jest jego ciało. Chętnie przystaje on na podróż do Big City, gdzie wkrótce odkrywa, jak cienka jest linia pomiędzy sławą i chwałą, które mu obiecano, a biznesowym show i cyrkiem, w które go wrzucono. Przez czystą złośliwość nie przyznamy, że Kong the King jest po prostu...

Przez czystą złośliwość nie przyznamy, że Kong the King jest po prostu współczesnym spojrzeniem na klasykę kina. To całkiem nowy zwierzak, zakręcony roller coaster emocjonalnej głębi, bogatej w momenty pełne bezwzględności i czułości. 144-stronicowa, porywająca opowieść została opowiedziana bez użycia ANI JEDNEGO SŁOWA, tak jak nieme filmy z lat 20. XX w., co potrafi zrobić tylko prawdziwy mistrz komiksu, a takim niewątpliwie jest Portugalczyk OSVALDO MEDINA.

źródło opisu: www.timof.pl

źródło okładki: www.timof.pl

PolishPopkulturę | 2019-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2019

Czarno-biały niemy film ubrany w formę czarno-białego niemego komiksu, czyli słodko-gorzka reinterpretacja klasycznego "King Konga". Rzecz o inności, o samotności i o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie opętanym żądzą pieniądza. Podczas lektury trochę kręciłem nosem, że w sumie nie ma w tym nic oryginalnego, ale urocze zakończenie pozostawiło mnie z uśmiechem na gębie, stąd wszelką wtórność wybaczam.

instagram.com/polishpopkulture