Wyzwanie czytelnicze LC

Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Gdybym miała brata

Cykl: Opowieści z meekhańskiego pogranicza (tom 1.2)
Wydawnictwo: Powergraph
Robert Wegner, Meekhan
stasio44

Opowiadanie „Gdybym miała brata” pochodzi ze zbioru „Północ - Południe” Roberta M. Wegnera, stanowiącego pierwszy tom cyklu "Opowieści z meekhańskiego pogranicza". Honor i wierność, wytrwałość i żelazna wola. W książkach Roberta M. Wegnera odżywają dawne wartości, a pomiędzy barwnymi pojedynkami, intrygami, bitwami wielkich armii i krwawymi starciami jest miejsce na emocje, które potrafią...

Honor i wierność, wytrwałość i żelazna wola. W książkach Roberta M. Wegnera odżywają dawne wartości, a pomiędzy barwnymi pojedynkami, intrygami, bitwami wielkich armii i krwawymi starciami jest miejsce na emocje, które potrafią skruszyć serce największego twardziela. Opowiadania z Północy, Południa, Wschodu i Zachodu składają się na epicką opowieść o egzotycznych światach różnych nacji, języków, wierzeń i magii.

„Opowieści z meekhańskiego pogranicza” to - napisana z rzadko spotykanym w polskiej literaturze rozmachem - mocna proza, w której odnajdujemy nasze marzenia o szlachetności i odwadze.

„Gdyby kiedykolwiek w Sevres chcieli położyć obok wzorca metra i kilograma wzorzec dobrego opowiadania fantasy, powinni sięgnąć po utwory Wegnera.”

źródło opisu: Wojciech Chmielarz, „Nowa Fantastyka”

źródło okładki: www.powergraph.pl

aneheli | 2016-12-13

Straszna nuda, przeczytałem półtorej tomu z myślą że się rozkręci, a tu w każdym momencie kiedy myślimy że akcja ruszy nagle autor postanawia podać szczegółowy życiorys jakiegoś bohatera albo czasami nawet zwykłego nieznaczącego chłopka, życiorys ten absolutnie nie ma znaczenia na dalsze losy książki a wyłącza akcje, która występuje 2 razy na 1 tom.
Masakra, kilka osób polecało ten cykl po jako warty przeczytania po Sadze Lodowego Ogrodu, te osoby powinny się zastanowić, jeżeli Saga jest na najwyższej półce to opowieści z Mekhanu znajdują się pod posadzką na której ta półka stoi.

nina_tetra | 2019-01-15
byfyi | 2018-12-30