Alfabet polski

Wydawnictwo: Muchomor
Muchomor

Od Althamera i andrzejek przez czarne złoto i fortepian Chopina aż po Złotą Żabę.
Pięćdziesiąt cztery hasła opowiadają o Polsce dawnej i współczesnej, przedstawiają zwyczaje, postacie, wydarzenia i miejsca. Wesołe i nasycone kolorem ilustracje razem z krótkimi tekstami przybliżają wiedzę o kulturze i historii kraju, łącząc podstawowe wiadomości z zabawnymi ciekawostkami.

źródło opisu: www.muchomor.pl

źródło okładki: www.muchomor.pl

bibi | 2016-02-09
Przeczytana: luty 2016

wybór haseł pokazuje dziecku w sposób przyjazny i nie zanudzający, co kraj oferuje, z czego jest znany w świecie. Z przyjemnością czyta się i ogląda bogaty i doceniający polskość Alfabet. Oprawa graficzna jest wspaniałym uzupełnieniem tekstu.
A jak Althamer, B jak Baczyńska. Podaj kolejną literę alfabetu i coś z czego słynie Polska. Dodaj grafikę. Twórcza zabawa gwarantowana:)
Więcej na http://madebybibi.blogspot.com/2016/02/alfabet-polski_5.html