angielski
Anka

Gertrude Hunt, the nicest Bed and Breakfast in Red Deer, Texas, is glad to have you. We cater to particular kind of guests, the ones most people don’t know about. The older lady sipping her Mello Yello is called Caldenia, although she prefers Your Grace. She has a sizable bounty on her head, so if you hear kinetic or laser fire, try not to stand close to the target. Our chef is a Quillonian. The claws are a little unsettling, but he is a consummate professional and truly is the best chef in the Galaxy. If you see a dark shadow in the orchard late at night, don’t worry. Someone is patrolling the grounds. Do beware of our dog.

Your safety and comfort is our first priority. The inn and your host, Dina Demille, will defend you at all costs. We ask only that you mind other guests and conduct yourself in a polite manner.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/28756485-one-fell-sweep

skorupka | 2019-03-20

Kolejna świetna pozycja o Oberżystce i jej zajeździe :) Liczę, że to jednak nie koniec bo przecież nie odnalazła jeszcze rodziców ;)

lenam11 | 2019-03-02
Przeczytana: luty 2019

Czytało się dość dobrze, ale...pomimo ciekawie wykreowanego świata ta seria nie porywa (porównując do Kate i nawet do Rubieży). Piszę tą opinię tydzień po przeczytaniu i muszę mocno się wysilać, by sobie ją przypomnieć. Nie zapada w pamieć jak inne pozycje tych autorów. Czytałam liczne pochwalne komentarze i niestety przyznaję, że po skończeniu serii byłam lekko rozczarowania.
Kilka sytuacji było zaskakujących, ale relacja między głównymi bohaterami mocno "kulała". Warto przeczytać bo to Ilona Andrews, ale żeby zachwycać się ????...nie.

Flusz | 2017-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2017

Chcę więcej! Teraz. Zaraz. NATYCHMIAST!

Nie mam pojęcia dlaczego ta seria ujęła mnie aż tak bardzo?!

Pierwszy tom porównałabym do liźnięcia ulubionego smaku czekolady - od razu wiesz, że chcesz więcej. Drugi tom to już zjedzone 2 kostki tej czekolady, a trzeci.... to ten moment kiedy się zeżarło całą tabliczkę i zadaje się sobie pytanie: "JAK I KIEDY SIĘ TO STAŁO?!".

Tak - właśnie to zrobiła ze mną ta seria... Rozkochała i nagle strzeliła w pysk swoim końcem :( Nie zrozumcie mnie źle - książka kończy się fenomenalnie i optymistycznie, ale mam na myśli ten stan, w którym się znajduję po jej skończeniu. Kac książkowy jak nic. Teraz nie mam ochoty na żadną inną książkę :(

Z każdym kolejnym tomem dowiadujemy się coraz więcej o głównych bohaterach. Przedstawione uniwersum staje się coraz bardziej zawiłe i zagmatwane, wątki się mnożą, pojawiają się nowe charyzmatyczne postacie. Czego chcieć więcej? (poza kolejną częścią oczywiście...)

Mimo tego, że ta część była jeszcze...

ewa | 2017-10-17

"One Fell Sweep" to trzecia część serii o Oberżystce.Dina nadal próbuje znaleźć rodziców,którzy zniknęli gdzieś w kosmosie.Nadal nie ma żadnego kontaktu z bratem,ale niespodziewanie dostaje dramatyczną wiadomość od siostry,która kilka lat wcześniej poślubiła wampira ze znacznego rodu.Siostra Diny potrzebuje pomocy,ponieważ wraz z córką utknęła na planecie zamieszkałej przez złoczyńców...W międzyczasie Dina oferuje w swoim zajeździe gościnę kosmitom z grupy Hiru,którym zagrażają niebezpieczni Drazirianie...Również w tej części czytelnik spotka bohaterów,poznanych wcześniej.Wilkołak Sean ,wampir Arland,quilloniański szef kuchni czy popijająca Mello Yello droga Grace tworzą wybuchową mieszankę.A gdy dodać do tego Drazirian,będących na ścieżce wojennej przeciwko Hiru i wszystkim mieszkańcom Gertrudy Hunt i wścibskiego ziemskiego policjanta,podejrzewającego Dinę o różnorakie przekręty ,to wiadomo ,że czytelnik będzie się świetnie bawił.
Jest interesująco,niekiedy romantycznie bądź...

I znów nasz duet pisarski Ilona i Andrew stworzył perełkę.
Kolejny tom przygód naszej Diny i kolejny mnie nie zawiódł.
Obfituje w niezwykłe zwroty akcji, kolejne niespodzianki, Dina nam się wznosi na coraz wyższy stopień magii.
Fabuła bardzo spójna, nic mnie nie zawiodło- bo to taka książka mająca dla mnie idealne wyważenie. Świetnie spędzony przy niej czas!Na tyle że książkę przeczytałam dwa razu z rzędu, zaczęłam od początku jak tylko przeczytałam ostatnie wersy.

Czyta się miło i przyjemnie, ba! gdzie czyta... książkę się połyka, bo co tom naszej oberżystki, to jest on coraz lepszy o ile w ogóle można go stworzyć jeszcze lepszym.

W tej części pojawiają się nowi bohaterowie. Dwie fajne postaci w postaci siostry Diny - Maud i jej córki Helen. Maud jest genialna, świetny dodatek do Arlanda. Znów mamy dużo Arlanda i Seana,i co nie ukrywam, ale pamiętajcie że piszę to z przymrużeniem oka: podkochuję się w obu. Akcja naturalnie w większej części dzieje się w naszej Gertrudzie Hunt,...

Wagabunda | 2017-05-11
Przeczytana: 05 maja 2017

Moja cudowna odstresowywaczka :) Dina ratuje siostre ,wikolak z wampirem rozwiazuja meskie spory w najbardziej rozumiany przez facetow sposob, Caldenia nie nudzi sie bo znowu ktos atakuje Zajazd , oficer Marais nie odpuszcza - oooch , jak ja kocham te serie :D Lekkie , wibrujace , jak dobry szampan czy smiech w towarzystwie przyjaciela :) Czytac bo po porcji takiej lektury zycie staje sie jasniejsze :)

Jula Kowalczyk | 2017-01-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 31 grudnia 2016

*nieoficjalne tłumaczenie

Nanik | 2016-12-06
Przeczytana: 30 października 2016

Trzecia część książki-serialu publikowanego na blogu Ilony Andrews: Zwariowana, zupełnie nieprzewidywalna oraz nie do końca poważna historia, z poruszającymi momentami oraz regularnie naruszanymi prawami fizyki. Powiedziałabym - nawet lepsza od poprzednich części, choć i tamte uwielbiam :)
Akcja, jak zawsze u Ilony Andrews, toczy się w szalonym tempie. Poczynając od subtelnych podchodów Seana i Diny, poprzez niespodziewaną akcję ratunkową na innej planecie, po walkę o przyszłość dla całej zagrożonej rasy... Czyż można prosić o więcej? Na przykład o niezapowiedzianą wizytę teściów albo tajemniczego i niebezpiecznego ad-hal? :) W tym tomie naprawdę wiele się dzieje :)
Cała opinia: http://nanikowy.blogspot.com/2016/11/one-fell-sweep-ilona-andrews.html

myfascinatingbooks | 2016-11-21

Z każdą kolejną częścią cyklu opowieść jest lepsza.

Blair | 2016-10-30
Na półkach: Przeczytane, In English, *2016*
Przeczytana: 30 października 2016

Świetna kontynuacja, niczym nie odstaje od poprzednich części. Znów dostajemy emocjonującą, intrygującą i wciągającą historię. Autorka popycha tutaj do przodu kilka wątków, chociaż muszę powiedzieć, że zakończenie delikatnie mnie rozczarowało. Liczyłam na inne rozwiązanie, może pojawienie się brata Diny. Brakowało mi też tutaj George'a i spółki, choć trzeba przyznać, że Maud, Helen i reszta nowych bohaterów rekompensowała troszkę tę stratę. Oczywiście ze zniecierpliwieniem oczekuję następnej części, która została już zapowiedziana przez autorów. :))

No i mam nadzieję, że w wersji ebookowej poprawione zostaną ostatnie rozdziały. Zakończenie wydaje się niedopracowane, pisane na szybko. Brakuje mi w nim czegoś.