One Fell Sweep

Okładka książki One Fell Sweep Ilona Andrews
Okładka książki One Fell Sweep
Ilona Andrews Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Innkeeper Chronicles (tom 3) fantasy, science fiction
Innkeeper Chronicles (tom 3)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2016-12-21
2016-12-21

Ciekawa i pełna akcji, przyjemnie się czyta, a postacie zdobywają sympatię.

Ciekawa i pełna akcji, przyjemnie się czyta, a postacie zdobywają sympatię.

Kolejna świetna pozycja o Oberżystce i jej zajeździe :) Liczę, że to jednak nie koniec bo przecież nie odnalazła jeszcze rodziców ;)

Czytało się dość dobrze, ale...pomimo ciekawie wykreowanego świata ta seria nie porywa (porównując do Kate i nawet do Rubieży). Piszę tą opinię tydzień po przeczytaniu i muszę mocno się wysilać, by sobie ją przypomnieć. Nie zapada w pamieć jak inne pozycje tych autorów. Czytałam liczne pochwalne komentarze i niestety przyznaję, że po skończeniu serii byłam lekko rozczarowania.
Kilka sytuacji było zaskakujących, ale relacja między głównymi bohaterami mocno "kulała". Warto przeczytać bo to Ilona Andrews, ale żeby zachwycać się ????...nie.

Chcę więcej! Teraz. Zaraz. NATYCHMIAST!

Nie mam pojęcia dlaczego ta seria ujęła mnie aż tak bardzo?!

Pierwszy tom porównałabym do liźnięcia ulubionego smaku czekolady - od razu wiesz, że chcesz więcej. Drugi tom to już zjedzone 2 kostki tej czekolady, a trzeci.... to ten moment kiedy się zeżarło całą tabliczkę i zadaje się sobie pytanie: "JAK I KIEDY SIĘ TO STAŁO?!".

Tak - właśnie to zrobiła ze mną ta seria... Rozkochała i nagle strzeliła w pysk swoim końcem :( Nie zrozumcie mnie źle - książka kończy się fenomenalnie i optymistycznie, ale mam na myśli ten stan, w którym się znajduję po jej skończeniu. Kac książkowy jak nic. Teraz nie mam ochoty na żadną inną książkę :(

Z każdym kolejnym tomem dowiadujemy się coraz więcej o głównych bohaterach. Przedstawione uniwersum staje się coraz bardziej zawiłe i zagmatwane, wątki się mnożą, pojawiają się nowe charyzmatyczne postacie. Czego chcieć więcej? (poza kolejną częścią oczywiście...)

Mimo tego, że ta część była jeszcze mroczniejsza i smutniejsza niż drugi tom, wszystko było bardzo jasno i klarownie przedstawione, tak że nie gubiłam się w nagromadzeniu tych wszystkich informacji.

Czasem czytając jakieś serie książkowe, po pewnym tomie ma się odczucie, że historia powinna się zakończyć tu i teraz. A w przypadku tej książki? Chciałabym żeby się nigdy nie skończyła! Mam wrażenie, że mogłabym czytać tę serię do końca świata*. Dlatego cieszę się, że autorzy właśnie planują wypuścić 4 część - tym razem o siostrze i siostrzenicy Diny.

*Ciekawe po ilu tomach zmienię zdanie... ;)

Chcę więcej! Teraz. Zaraz. NATYCHMIAST!

Nie mam pojęcia dlaczego ta seria ujęła mnie aż tak bardzo?!

"One Fell Sweep" to trzecia część serii o Oberżystce.Dina nadal próbuje znaleźć rodziców,którzy zniknęli gdzieś w kosmosie.Nadal nie ma żadnego kontaktu z bratem,ale niespodziewanie dostaje dramatyczną wiadomość od siostry,która kilka lat wcześniej poślubiła wampira ze znacznego rodu.Siostra Diny potrzebuje pomocy,ponieważ wraz z córką utknęła na planecie zamieszkałej przez złoczyńców...W międzyczasie Dina oferuje w swoim zajeździe gościnę kosmitom z grupy Hiru,którym zagrażają niebezpieczni Drazirianie...Również w tej części czytelnik spotka bohaterów,poznanych wcześniej.Wilkołak Sean ,wampir Arland,quilloniański szef kuchni czy popijająca Mello Yello droga Grace tworzą wybuchową mieszankę.A gdy dodać do tego Drazirian,będących na ścieżce wojennej przeciwko Hiru i wszystkim mieszkańcom Gertrudy Hunt i wścibskiego ziemskiego policjanta,podejrzewającego Dinę o różnorakie przekręty ,to wiadomo ,że czytelnik będzie się świetnie bawił.
Jest interesująco,niekiedy romantycznie bądź dramatycznie.Otwarte zakończenie sugeruje,że autorzy nie napisali jeszcze ostatniego słowa i ciąg dalszy nastąpi.Oby szybciej,niż później.

I znów nasz duet pisarski Ilona i Andrew stworzył perełkę.
Kolejny tom przygód naszej Diny i kolejny mnie nie zawiódł.
Obfituje w niezwykłe zwroty akcji, kolejne niespodzianki, Dina nam się wznosi na coraz wyższy stopień magii.
Fabuła bardzo spójna, nic mnie nie zawiodło- bo to taka książka mająca dla mnie idealne wyważenie. Świetnie spędzony przy niej czas!Na tyle że książkę przeczytałam dwa razu z rzędu, zaczęłam od początku jak tylko przeczytałam ostatnie wersy.

Czyta się miło i przyjemnie, ba! gdzie czyta... książkę się połyka, bo co tom naszej oberżystki, to jest on coraz lepszy o ile w ogóle można go stworzyć jeszcze lepszym.

W tej części pojawiają się nowi bohaterowie. Dwie fajne postaci w postaci siostry Diny - Maud i jej córki Helen. Maud jest genialna, świetny dodatek do Arlanda. Znów mamy dużo Arlanda i Seana,i co nie ukrywam, ale pamiętajcie że piszę to z przymrużeniem oka: podkochuję się w obu. Akcja naturalnie w większej części dzieje się w naszej Gertrudzie Hunt, ale nie brakuje również wartkich akcji poza Ziemią. Nowi wrogowie, nowa walka, oraz nowe podjęte życiowe decyzje. Zostajemy z pytaniem: i co dalej?

Zastanawiam się skąd autorzy czerpią w przypadku tej serii pomysły, zaskakują mnie wydarzeniami, świetnie stworzonymi postaciami. Mam wrażenie że gdzieś dawno powstał cały zarys serii i skrupulatnie się tego trzymają. Nie zauważam żadnych błędów w wydarzeniach a nawet powiedziałabym że drobne wydarzenia z pierwszego i drugiego tomu mają wielkie kluczowe zakończenia w trzecim. Jest to dla mnie niesamowite.

Książka trzyma poziom serii, która dla mnie jest genialna. Zachęcam do złapania się za nią.

I znów nasz duet pisarski Ilona i Andrew stworzył perełkę.
Kolejny tom przygód naszej Diny i kolejny mnie nie zawiódł.

Moja cudowna odstresowywaczka :) Dina ratuje siostre ,wikolak z wampirem rozwiazuja meskie spory w najbardziej rozumiany przez facetow sposob, Caldenia nie nudzi sie bo znowu ktos atakuje Zajazd , oficer Marais nie odpuszcza - oooch , jak ja kocham te serie :D Lekkie , wibrujace , jak dobry szampan czy smiech w towarzystwie przyjaciela :) Czytac bo po porcji takiej lektury zycie staje sie jasniejsze :)

*nieoficjalne tłumaczenie

*nieoficjalne tłumaczenie

Trzecia część książki-serialu publikowanego na blogu Ilony Andrews: Zwariowana, zupełnie nieprzewidywalna oraz nie do końca poważna historia, z poruszającymi momentami oraz regularnie naruszanymi prawami fizyki. Powiedziałabym - nawet lepsza od poprzednich części, choć i tamte uwielbiam :)
Akcja, jak zawsze u Ilony Andrews, toczy się w szalonym tempie. Poczynając od subtelnych podchodów Seana i Diny, poprzez niespodziewaną akcję ratunkową na innej planecie, po walkę o przyszłość dla całej zagrożonej rasy... Czyż można prosić o więcej? Na przykład o niezapowiedzianą wizytę teściów albo tajemniczego i niebezpiecznego ad-hal? :) W tym tomie naprawdę wiele się dzieje :)
Cała opinia: http://nanikowy.blogspot.com/2016/11/one-fell-sweep-ilona-andrews.html

Z każdą kolejną częścią cyklu opowieść jest lepsza.

Z każdą kolejną częścią cyklu opowieść jest lepsza.

• Urban fantasy

Dodaj cytat z książki One Fell Sweep