Najlepsze miejsce pod słońcem

Tłumaczenie: Feliks Netz
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
There's no place like home
838543528X
Rodzina, dom, wychowanie

[czyli O właściwym czasie i miejscu do budowania charakteru dziecka] Książka Najlepsze miejsce pod słońcem [czyli O właściwym czasie i miejscu do budowania charakteru dziecka] Książka mówi o wielkich i małych, czasami wręcz trudnych lub kłopotliwych sprawach, ale zawsze rozwiązanych z uwagi na dobro dzieci i całej rodziny. Nic też dziwnego, że autor napisał: To było cudowne miejsce dla...

Książka mówi o wielkich i małych, czasami wręcz trudnych lub kłopotliwych sprawach, ale zawsze rozwiązanych z uwagi na dobro dzieci i całej rodziny. Nic też dziwnego, że autor napisał: To było cudowne miejsce dla budowania ludzi. Najlepsze miejsce pod słońcem". Ciepło tego domu to mądrość jego mieszkańców, z której warto skorzystać.

źródło opisu: Opis na książce

źródło okładki: Zdjęcie

Przemysław Zyra | 2016-01-22
Na półkach: Przeczytane, X2016, Próby
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Po wyprowadzce z domu dwójki dorosłych dzieci państwo MacDonaldowie postanawiają sprzedać dom. Opróżniony ze wszystkich mebli, pamiątek, zdjęć oglądają jeszcze raz by przywołać wspomnienia. Historię tego ostatniego spaceru opowiada autor na kartach książki. Rozdziały przyporządkowane są poszczególnych pomieszczeniom domu, a z każdym wiążą się wspomnienia związane z wychowaniem i budowaniem dzieci (autor wskazuje, że w ich rodzinie kładziono nacisk właśnie na to wzajemne budowanie siebie nawzajem).

Książka nie do końca jest poradnikiem. Autor nie tyle przekazuje jakiś sposób na wychowanie, ile przedstawia jak wychowanie miało miejsce w jego domu. I jako czytelnik jestem zdecydowany niektóre pomysły wykorzystać.

Autor jest protestanckim pastorem i z jego interpretacją wspominanych fragmentów Pisma Świętego czasem trudno mi się zgodzić. Nie mniej uważam, że książka zawiera wiele wartościowych i ciekawych treści. Czytelnik wychowany w rodzinie, w której wzajemne budowanie i...