Meteoryty. Oblicza gości z kosmosu

Wydawnictwo: Bosz
Tethis

Bogato ilustrowana książka, autorstwa prof. Andrzeja Maneckiego, mineraologa, petrografa i polarnika, w dostępny dla każdego, fascynujący sposób przedstawia zagadnienia dotyczące meteorytów – ich genezy, budowy, najsłynniejszych, spektakularnych spadków. Zawarto tu także informacje o Układzie Słonecznym i historii Wszechświata. Pośród ilustracji, prócz zdjęć efektownych meteorytów, są także zdjęcia mikroskopowe (optyczne i elektronowe) pramaterii słonecznej, jak również zdjęcia trójwymiarowe, które znalazły się także na dołączonej do publikacji płycie CD. Autorem większości zdjęć jest Janina Wrzak, mineralog i speleolog.

źródło opisu: http://www.bosz.com.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jutciak | 2018-08-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Nauka
Przeczytana: 25 sierpnia 2018

Gorąco polecam wszystkim, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o tajemniczych gościach z kosmosu. Autorzy w sposób fachowy, ale jednocześnie przystępny dla każdego, omawiają szereg tematów związanych z budową, pochodzeniem i powstawaniem meteorytów. Książka wzbogacona jest licznymi ilustracjami. Nieocenionym dodatkiem do publikacji jest płyta, która umożliwia Czytelnikowi obejrzenie kilkudziesięciu zdjęć (przede wszystkim fasynujących okazów meteorytów) w trójwymiarze.