Syndykat z jeleniego grodu

Wydawnictwo: wydanie autorskie 2016
Syndykat z jeleniego grodu

Niniejsza pozycja otwiera nowy cykl powieści przygodowo-sensacyjnych, którego bohaterem jest detektyw księgarniany Wilibald Sprawa-Niejasny. Akcja Syndykatu toczy się między innymi w okolicach Łomży, a przede wszystkim w tamtejszych istniejących i nieistniejących dworkach. Tym razem Wilibald Sprawa-Niejasny ma do rozwikłania niezwykle dziwną i tajemniczą zagadkę zaginięcia pewnego obrazu.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

zuma939 | 2017-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2017

Książka „Syndykat z Jeleniego grodu” Oskara Amosa Ajchela bardzo mnie zaskoczyła. Nie będę udawać, że lubię powieści detektywistyczne i czytam je często. Główny bohater Wilibald Sprawa - Niejasny detektyw książkowy próbuje rozwikłać tajemniczą sprawę zaginięcia siedmiu obrazów, autorstwa przedwojennego łomżyńskiego artysty, przedstawiających dworki z okolic Łomży. Napotyka jednak na same zagadki i trudno mu zrozumieć co naprawdę się stało. Odbija się od drzwi do drzwi, nie widząc żadnego tropu... Dialogi, bardzo dużo zabawnych dialogów, dziwaczne imiona i nazwiska prawie rodem z Nizurskiego, wszystko to nasunęło mi refleksję, że Oskar Amos Ajchel znakomicie sprawdziłby się w roli scenarzysty komediowego. Błyskotliwość, wiedza, erudycja, wszystko to można znaleźć w „Syndykacie z Jeleniego Grodu”, jeśli kogoś interesuje Łomża i okolice. Zakończenie książki jest nieco zaskakujące, niewątpliwym dużym atutem tej pozycji jest poczucie humoru autora, które czyni lekturę przyjemną. Akcja...

ania | 2017-06-19

Ciekawa pozycja.Jak zawsze zagmatwana historia która gimnastykuje wyobraźnię czytelnika.Zaskakujące zakończenie.Książka przy której się odpoczywa.

MargoQ | 2017-04-18
Przeczytana: 03 stycznia 2017

Książka, którą się czyta jednym tchem. Wartka akcja, plastyczny opis Jeleniego Grodu i znajomych mi miejsc. Kolejna lektura, która nie tylko pozwala przyjemnie spędzić czas, ale także poszerzyć wiedzę. Tym razem autorowi udało się obudzić we mnie chęć poznania miejsc wspomnianych w książce.

J-R | 2017-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2017

Zabawna i ostro dynamiczna zakręcona historia. Co dziwniejsze, jak się nad tym zastanowić, to rzeczywiście mogło tak się wydarzyć. Po lekturze chciałbym podreptać po Łomży i obejrzeć opisane miejsca. Ciekaw jestem, czy "Pasjonatka" istnieje. Łomżę pamiętam z niezwykłej wyprawy z młodości, jadąc "na lewo" z kimś z rodziny jadącym "na prawo" samochodem służbowym marki Polonez w imieniu znanego przedsiębiorstwa wykończonego dla $ po '89 do łomżyńskiego przedsiębiorstwa, które zapewne też zostało podobnie wykończone. Było przeraźliwe oblodzenie, samochody w rowach, ale nasz doświadczony kierowca, jedyny, któremu dyrektor powierzał swojego Poloneza, powoli sunął naprzód. Taka była moja droga do Łomży i teraz trzeba by ją powtórzyć.

Magnolia | 2016-12-31

rzadko mi sie zdarza, zeby z nieslabnacym zainteresowaniem czytac drugi raz te sama ksiazke, a przy tym wielokrotnie zasmiewac sie w glos

8ksiazke

12a12a | 2016-12-29
Przeczytana: wrzesień 2016

Na kanwie poszukiwań rozwiązania tajemniczej zagadki zaginięcia obrazów wplecione są ciekawe przemyślenia i obserwacje dotyczących sztuki, czy sporo interesujących szczegółów odnośnie historii Łomży. Czyta się bardzo przyjemnie, a rozwój sytuacji jak zwykle bardzo zaskakuje.
To co mi się podobało trafnie podsumowuje cytat: "Wilibalda zawsze fascynowały te zdumiewająco przeplatające się ze sobą ludzkie losy, a w zasadzie losy ludzi, miast, państw, szarych obywateli, jak i koronowanych głów. Zwykle to literatom przypisywano wymyślanie skomplikowanych i nieprawdopodobnych fabuł, a przecież samo życie jest dużo bardziej twórcze."

Staszek | 2016-12-04
Przeczytana: 01 października 2016

Bardzo dobra, przyjemna i kulturalna lektura. Czyta się ją lekko i bardzo wciąga. Miejsca opisane w książce istnieją naprawdę i można je odwiedzić. Zrobiłem to przed przeczytaniem książki dzięki życzliwości pewnych osób i było to bardzo ciekawe przeżycie. Czytając później Syndykat wędrowałem razem z głównym bohaterem łomżyńskimi zakamarkami i świetnie się przy tym bawiłem. Obfitość drobiazgów historycznych osadzonych w fikcyjnej fabule zrobione po mistrzowsku. Doskonała alternatywa dla dekadenckich kontynuacji Pana Samochodzika. POLECAM!!

iwa | 2016-11-06

Kto już czytał Amosa Oskara Ajchela będzie trochę zaskoczony . Nowy główny bohater trochę inny temat, książka inna od pozostałych. Stałe jest tylko dobry humor, i kunszt literacki. Wstydźmy się mieszkańcy Łomży i okolic, że Wrocławianin musi reklamować nasz rejon. A robi to dobrze.

Pluszak | 2016-09-19
Przeczytana: 19 września 2016

POLECAM
Książkę czyta się bardzo szybko jest bardzo interesująca
POLECAM

Ivlivs | 2016-09-16

Znakomita lektura. Świetna rozrywka i pyszna zabawa śledząc jak ,,Syndykat" nieco rozdrażnionych emerytów współczesnymi trendami w sztuce, postanawia tez zażartować.
- Wodzi przy tym za nos znawców i koneserów sztuki (rzekomych), a przy tym sami sie świetnie bawią.
Są jeszcze tacy? - Miejmy nadzieje, a jeśli nie, to powołajmy ich do życia, niech zmartwychwstaną - choćby tylko w naszej wyobraźni.