Szlachczønka

Amos Oskar Ajchel Wydawnictwo: wydanie autorskie 2016 Cykl: Tropem staropolskich przekładów Biblii (tom 3) Seria: Tropem staropolskich przekładów Biblii powieść przygodowa
wydanie autorskie 2016
staropolskie przekłady Biblii podróże
Tropem staropolskich przekładów Biblii (tom 3)
powieść przygodowa
Tropem staropolskich przekładów Biblii
staropolskie przekłady Biblii podróże

Wędrówka z głównymi bohaterami według planu tajemniczego Iksa siłą rzeczy generuje wiele zabawnych sytuacji i ciągłe pytanie: kim jest sprawca całego zamieszania oraz gdzie i w jaki sposób przekaże on kolejne części swoistej biblijnej układanki. To właśnie jest powieść Szlachczonka wraz z jej atutami.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

SZLACHCZONKA

(...) bardzo nam się podobają dialogi między Oskarem a doktorem W. Dowcipne, inteligentne czasami uszczypliwe, w sumie super. Oskar i Wojtek raczej idealnie się uzupełniają. W duecie są super. (...) zaraz po skończeniu czytania i zrobiło mi się tak jakoś przykro że to już koniec.

Jestem pod wrażeniem. Czy można dziś napisać książkę (celowo pomijam przymiotnik "dobrą") bez wprowadzania afery na wielką skalę - to znaczy, gdy i gdzie gra toczy się o wielkie, wręcz ogromne pieniądze, a akcja w niedostępnych nam kuluarach zaś główni aktorzy to onieśmielający nas prominenci? Można, jeśli i Ty szanowny Czytelniku podzielasz pogląd, że przyszłość naszej...

No tutaj to się dzieje się :)
A tytuł został rozszyfrowany dopiero na ostatnich stronach :)
Najszybsza, zdecydowanie najbardziej "samochodzikowa" książka tego Autora, którą czytałem, tyle że bez mordobicia typowego dla niektórych kontynuacji "Pana Samochodzika" - i dobrze! Nie po to człowiek sili się na bycie ynteligientem, by w lekturze mieć gusty, jak z pakerni z...

Ciekawa fabuła. Choć brak mi lekkości jaka zdaje się towarzyszy autorowi w poruszaniu trudnych tematów. Wolałabym bardziej lekkostrawną wersję. Ale oczywiście godna polecenia.

Nie ukrywam że książka nie dla każdego czytelnika. Mnie się podobała. Ale ja Lubie wyzwania, Lubie stare księgi i ich zawiłą historię i historyków- detektywów. Zachęcam wszystkich, którzy są ciekawi jak potoczyła się historia polskiego przekładu Biblii.

Najlepsza ksiazka autora. Uwaga wciaga humorem i plastycznymi opisami dzialan bohaterow. Moja ulubiona :)

szczerze polecam... na samym końcu akcja niesamowicie zaskakuje ;)

Bardzo mi się podobała ze względu na historyczne szczegóły dotyczące pierwszych polskich przekładów Biblii. Zachęciła mnie do odwiedzenia Murzynowa i muzeum Stanisława Murzynowskiego. Szkoda, że takich rzeczy nie uczą na lekcjach historii i w rezultacie mało kto wie kim był ten wielki tłumacz.

Najbardziej zwariowana ze wszystkich części. Do samego końca nie wiadomo o co chodzi ale warto być cierpliwym...

Dodaj cytat z książki Szlachczønka