Amos Oskar Ajchel

- Pisze książki: kryminał, sensacja, thriller, literatura piękna, powieść przygodowa, literatura dziecięca
- Oficjalna strona: Przejdź do strony www
Współczesny pisarz, poeta, limerysta, eseista, copywriter, malarz, rysownik i ilustrator, fan polskich dworów i zamków, wielki amator czerwonej herbaty.
W swojej twórczości bazuje na głównym założeniu, że aby książka była ciekawa i wciągająca nie musi odwoływać się do najniższych instynktów: wulgaryzmów, dewiacji seksualnych, spirytyzmu, zbędnego fizjologizmu czy makabry. Jego zdaniem, niezmiennie podstawową wartością dobrej literatury jest jej strona duchowa, intelektualna i estetyczna.
Niepoślednie miejsce przypisuje też celom popularyzatorskim, gdzie w niezbyt skomplikowany sposób, często gawędziarski, nierzadko humorystyczny lub poprzez
stworzenie klimatu herbaciano-kominkowego można przekazać wiele cennych informacji natury historycznej czy naukowej.
Twórczość rozpoczął pod koniec lat 80. XX wieku, redagując i współredagując pisma artystyczne dla młodzieży, zawierające poezję i komiksy. Na początku lat 90. napisał cykl opowiadań i nowel. W ostatnich latach powrócił do pisarstwa serią książek przygodowo-sensacyjnych, której tłem są dzieje przekładów Biblii, ze szczególnym upodobaniem Biblii staropolskiej.
Informacje praktyczne:
Książki Amosa Oskara Ajchela można kupić tylko przez internet: galeria.drzwi@gmail.com. Najnowszy tytuł, planowany na początek 2014 roku, noszący tytuł "Kryptonim Wirydarz", będzie nawiązywał do dziejów najstarszych polskich tłumaczeń Pisma Świętego.
- 67 przeczytało książki autora
- 299 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Jeśli chcę gdzieś zamieszkać, to biorę małą walizkę i jadę. Nie potrzebuję ciężarówek z całym dobytkiem. Bo tak naprawdę niewielu rzeczy trzeba do życia.
Jeśli chcę gdzieś zamieszkać, to biorę małą walizkę i jadę. Nie potrzebuję ciężarówek z całym dobytkiem. Bo tak naprawdę niewielu rzeczy trz...
Rozwiń ZwińMiał też osobliwe, własne pojęcie, czym jest prawdziwy patriotyzm. Dla niego była to czysta miłość do kraju, języka, kultury. (...)Dla niego ktoś, kto używał wulgarnej mowy, nie znał rodzimych dzieł literackich albo chętnie, wręcz bezmyślnie,używał obcojęzycznych wtrąceń, podczas gdy w jego własnym języku było mnóstwo barwnych określeń, stanowił chodzące zaprzeczenie patriotyzmu.
Miał też osobliwe, własne pojęcie, czym jest prawdziwy patriotyzm. Dla niego była to czysta miłość do kraju, języka, kultury. (...)Dla niego...
Rozwiń ZwińW tym samym czasie na tapczanie pojawiały się ubrania z szafy. Było ich właściwie tyle, ile jeden człowiek zabiera w nieco dłuższą podróż. Uśmiechnąłem się w duchu, bo doskonale rozumiałem ten sposób myślenia, gdyż i moją mentalność życie ukształtowało podobnie. Idzi, podobnie jak ja, miał dokładnie tyle, ile w danym okresie był w stanie realnie użytkować. Jak się zdawało, nic nie gromadził ponad miarę, ani na zapas".
W tym samym czasie na tapczanie pojawiały się ubrania z szafy. Było ich właściwie tyle, ile jeden człowiek zabiera w nieco dłuższą podróż. U...
Rozwiń Zwiń