Wendeta dla Świętego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Vendetta for the Saint
832070376X
dona

Książki o przygodach Świętego przetłumaczone zostały na 20 języków[2]. Postać Rogera Moore'a, grającego Świętego w kręconym w Polsce filmie (fikcyjnym) pojawiła się w powieści przygodowej Zbigniewa Nienackiego Pan Samochodzik i złota rękawica. W latach 1930–1960 w Francji wydane zostało kilkadziesiąt tomów przygód "Świętego", napisanych na tamtejszy rynek (nie będących tłumaczeniami)[3]....

Książki o przygodach Świętego przetłumaczone zostały na 20 języków[2].
W latach 1930–1960 w Francji wydane zostało kilkadziesiąt tomów przygód "Świętego", napisanych na tamtejszy rynek (nie będących tłumaczeniami)[3]. Ukazywały się one pod nazwiskiem Charterisa i pod jego kontrolą, równolegle z tłumaczeniami angielskich oryginałów i w tej samej szacie graficznej. Autorką większości tych książek była, o ile wiadomo, Madeleine Michel-Tyl. Niektóre z nich luźno bazowały na amerykańskich komiksach ze "Świętym". Liczba wydanych w ten sposób książek przekroczyła nawet liczbę angielskojęzycznych oryginałów, co jest zjawiskiem unikalnym w historii literatury. Wiele z tych francuskich powieści nie zostało nigdy przetłumaczonych na angielski.

źródło opisu: opis okładkowy

atimere | 2016-01-23
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Ponieważ należę do pokolenia, które w dzieciństwie oglądało serial z Rogerem Moorem w roli głównej więc z czystej ciekawości sięgnęłam po Wendetę dla Świętego. I co niezbyt często się zdarza książka dokładnie spełniła moje oczekiwania. Stanowi ona niezbyt wymagającą intelektualnie historyjkę z mafią w tle. Sama postać Świętego jest ciut pretensjonalna, ale pretensjonalnie zabawna, a nie pretensjonalnie irytująca, stąd wieczór spędzony z tą książką można zaliczyć do dość przyjemnie spędzonych :)

cbniki | 2017-09-27
Przeczytana: 19 lutego 2018