Silver Spoon tom 13

Cykl: Silver Spoon (tom 13)
Wydawnictwo: Waneko
銀の匙
komiksy
Kacu

Krowy, świnie, kury...Żeby je właściwie wyhodować, potrzeba czasu. Ziemniaki, szparagi, grzyby shiitake... Ktoś musi włożyć wysiłek w ich uprawę. Czy hodowani w Technikum rolniczym w Oezo Hachiken i spółka stali się już smaczni? Czas na danie główne.

źródło opisu: Waneko, 2015

źródło okładki: http://waneko.pl/

Wkp | 2017-08-05
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

BIZNES, ZAWODY I… JEDZENIE

Wszystko ma swój koniec. „Silver Spoon” wprawdzie jeszcze się nie kończy, ale póki co tom trzynasty pozostaje ostatnim dotychczas wydanym (nie tylko na polskim rynku), dlatego też nadszedł czas na pewien rodzaj pożegnania. Nie oznacza to jednak, że nie czeka nas także coś z powrotów.

Nadchodzi czas kolejnych zawodów jeździeckich. Na uczniów Ezono czekają dwa rodzaje wyzwań – grupowe i indywidualne. Wszelka przewaga wydaje się nie mieć znaczenia, ale dla tych, którzy zajmą pierwsze i drugie miejsce czeka wyjazd na finały do Gotenba, a to nie byle jakie wydarzenie, można wręcz rzec, że porównywalne ze zmaganiami w Koshi’en, których niestety nie doczekał się Komaba. A właśnie, co słychać u Komaby? Wyjechał do Tokio i ciężko pracuje, ale tym razem ma zupełnie inny powód do odkładania pieniędzy, niż tylko poradzenie sobie z długami rodziny. Czyżby i on mógł się zbliżyć do spełnienia własnych marzeń?
„Firma” Hachikena tymczasem zaczyna powoli się rozkręcać....