Uszanuj siebie

Honor Thyself
wypadek, miłość, szczęście
literatura piękna
virgo123

Carole Barber, znana na całym świecie gwiazda filmowa, a przy tym oddana matka i żona, przyjeżdża incognito do Paryża. Pewnego dnia wsiada do samochodu, wjeżdża do tunelu nieopodal Luwru... i budzi się w szpitalu. Początkowo nie wie, kim jest, a gdy odzyskuje świadomość, musi odbudować swoje życiu: bajeczne życie, relacje z córką, którą skrzywdziła, wieloletni romans. Carole dostaje od życia drugą szansę, by cieszyć się każdym dniem, uleczyć złamane serca, odzyskać utraconą miłość, obdarzyć szacunkiem otaczających ją ludzi, a przede wszystkim polubić siebie.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2015

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/uszanuj-siebie...»

Lavenda | 2018-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2018

Jest to druga książka tej autorki, którą przeczytałam . Wziąłem się do niej z małym entuzjazmem, pamiętając jej 1 książkę. Niestety była to powtórka z rozrywki. Czytałam ta książkę prawie pół roku. Fabuła była ciekawa, nawet bardzo. Lecz sposób pisania autorki jest mega męczący. Jeden wątek ciągnął się prawie przez całą książkę, mało dynamiczna akcja. Często pisała o tym samym, tak jakby czytelnik miał skleroze. Dopiero pod koniec książki zaczęła się akcja. Coś się działo, chociaż i tak było skakanie z jednego tematu w drugi. Bardzo męczyło to ponieważ nagle nie wiedziałaś czy wątek był o jednym czy o innym temacie. Było to napisane bardzo chaotycznie.
Jak dla mnie jest to książka słabo napisana. Na jeden raz, nie więcej.

niestet_ | 2017-09-08

Książka ta jest moim pierwszym spotkaniem z Danielle Steel. Jest to lekka, szybka opowieść w sam raz na kilka wolnych chwil. Akacja toczy się powolnie. Niestety muszę przyznać, że jest przewidywalna.

Lektura ukazuje nam życie kobiety, która pozornie posiada wszystko: sławę, pieniądze, rodzinę, przyjaciół. Kobieta dostaje drugą szansę od życia. Może poznać swoje życie właściwie z innej perspektywy – perspektywy osoby stojącej z boku. Carole dostaje możliwość zaczęcia wszystkiego od nowa. Czy bohaterka poradzi sobie w tak trudnym zadaniu, dla osoby, która straciła pamięć? Czy podejmie właściwe decyzje?

Według mnie, książka ta ma ukazać nam jak ważne jest zwolnienie tempa życia i cieszenie się każdą, najmniejszą chwilą. Moim zdaniem książka była momentami nudna. Przyznaję się, że wiązałam z ''Uszanuj siebie'' większe nadzieje. Mimo tego – zastanawiam się czy nie sięgnąć po kolejną książkę Danielle Steel. Głównie z ciekawości – czy inne historie autorki również są takie jak ta, czy...

asiczek | 2017-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2017

Całkiem ciekawa powieść.. Marzę jednak o tym żeby któraś książka Danielle Steel nie miała happy endu. Wszystko jest tak słodkie , że aż mdli.

virgo123 | 2016-02-21
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Ciekawie przedstawiona historia głównej bohaterki, jej kariera, a potem, po wypadku, od początku całe życie.

Paulina | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Jak to z książkami tej autorki byea fabuła bardzo łatwa do przewidzenia.

ula | 2015-12-13
Przeczytana: grudzień 2015

Dawno nie czytałam książek autorstwa Danielle Steel. Przyznaję, że nic się nie zmieniło. Akcja według schematu charakterystycznego dla pisarki, przewidywalna, powolna. Tego właściwie się spodziewałam, nic mnie nie zaskoczyło.

Klaudia Sowa | 2015-10-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ksiazki
Przeczytana: 23 października 2015

Carole Barber jest znaną aktorką i wiedzie bajeczne życie. To pierwsze co nam przyjdzie na myśl, gdy zaczniemy czytać tę książkę. O tak, dla nas gwiazdy są po prostu kimś niedostępnym i co może najgorsze - kimś, kto nie może narzekać na brak powodzenia w życiu. Bo niby czemu skoro mu się tak świetnie układa?

Jeśli tak myślisz to sięgnij po tę książkę lecz wiedz, że zmienisz zdanie.

Carole Barber jest kobietą sukcesu, ale także i matką, która kocha swoje dzieci. Bohaterka postanawia napisać książkę zamiast grać role, które nie wpłyną na postępowanie ludzi. Jednakże napisanie książki okazuje się nie być takie proste...

"Uszanuj siebie" to dobra i wartościowa książka, która każdemu z nas pomoże zrozumieć co jest w życiu najważniejsze i jak nas widzą inne osoby na którym nam zależy. A także to że nigdy nie jest za późno aby coś naprawić.
Polecam dobra robota Danielle Steel.

Beata | 2015-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2015

Jedna ze słabszych książek Danielle : nudnawo, mało intrygująco, kiepsko napisana.

liducha | 2014-02-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak na te pisarkę powieść lekko nudnawa. Czytałam juz lepsze jej powieści. Ta mnie nie porwała.

Aileen20 | 2013-08-28
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

"Uszanuj siebie" to pierwsza z książek Danielle Steel jaką przeczytałam. Jestem dosyć pozytywnie zaskoczona, bo po niektórych opiniach byłam przekonana, że to tani wyciskacz łez. Jednak tak nie jest.

Powieść opowiada o 50 -letniej gwieździe filmowej Carole Barber, która musi uporać się ze swoim życiem, jej dotychczasowymi przejściami.
Dwa małżeństwa, z którego raz wyszła rozwódką, raz wdową. Między nimi niezwykła i silna, ale toksyczna miłość, która miała tragiczny finał.

Bohaterka szuka sensu życia, szuka drogi, szuka odpowiedzi na pytania, jak każdy człowiek. Tylko, że nie każdego człowieka prowadzi to do przeżycia ataku terrorystycznego i całkowitej utraty pamięci.

Książka o miłości, przyjaźni, rodzicielstwie, smutku, bólu i rozstaniach. Radzeniu sobie z problemami.
Miła na długie wieczory.