Cisza na planie

Seria: Seria Piętnastka
Wydawnictwo: FORMA
poezja
gumiak

Zbiór Cisza na planie obejmuje wiersze napisane w ciągu ostatnich 7 lat – w różnych okolicznościach, sytuacjach i przede wszystkim stanach: od najbardziej prywatnych (jak sen), po najbardziej publiczne (jak wydarzenia z pierwszych stron gazet). Próbowałem je pogrupować w cykle wyznaczające zakresy doświadczenia biograficznego, na które są reakcją. Wszystkie jednoczy tytuł całości. przywołany z planu filmowego. Najpierw był nazwą współtworzonego przeze mnie Festiwalu Kina Niemego XXI wieku, potem wydał się zarazem trafną formułą uogólniającą mój aktualny, wciąż niedomknięty etap życia.
Piotr Michałowski

źródło opisu: http://www.wforma.eu/186,cisza-na-planie.html

źródło okładki: http://www.wforma.eu/186,cisza-na-planie.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!