Opowieść starca

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
3 (1 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Adriana

Zbiór jedenastu opowiadań o niezwykle różnorodnej tematyce. Zagadka kryminalna, sekrety i fatum, które są w stanie zniszczyć całą rodzinę, niebezpieczna przyjaźń, ale również zachwyt prostym wędkowaniem i przyjemnością płynącą z przebywania na łonie natury. Bohaterowie to na pozór zwykli ludzie. Każdy z nich jednak nosi w sobie tajemnicę, która albo pozwala mu przetrwać, albo niszczy jego i wszystkich dookoła.

źródło opisu: http://wfw.com.pl/

źródło okładki: http://wfw.com.pl/

alagx | 2016-05-04
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

A moim zdanie autor się nie popisał. Historie były momentami naprawdę dziwaczne i ciężko się je czytało. O ile pierwsza opowieść była w miarę, to reszta była totalną kichą. Spodziewałam się czegoś dużo lepszego. Język też pozostawiał wiele do życzenia. A w tych krótkich utworach nadmierne zastosowanie inwersji było nie tyle ciekawym, co irytującym zabiegiem stylistycznym. Fuj.

Adriana | 2015-12-06

www.ujrzecslowa.pl

Mam nadzieję, że już dobrze zdajecie sobie sprawę z dwóch rzeczy: po pierwsze uwielbiam polskich autorów, a po drugie lubię opowiadania. W końcu to one ukazują kunszt danego autora. Przynajmniej tak mi się zdaje: że napisać powieść nie jest trudno, często można zastosować przysłowiowy zapychacz, a w opowiadaniach musi być to coś, co nas przyciągnie od pierwszego zdania.

W przypadku Opowieści starca, miałam różne odczucia, ale ostatecznie dochodzę do wniosku, że nie jestem w stanie ich ocenić.

Wszystko za sprawą tego, że opowiadania są odpowiednio wyważone, a do danego stylu nie mam nic do zarzucenia. Widzę, że Jarosław Bujak przyłożył się do ich stworzenia i w szczególności poprawiania. Bardzo ciekawym dla mnie zabiegiem jest również to, że w 184 mieści się aż 11 opowiadań, w czym jedno z opowiadań ma lekko ponad 100 stron. Więc jak możecie zauważyć, nawet taka forma można przybierać również różne konstrukcje.

Tutaj nie jest inaczej. Sam opis ukazuje, że...