Bogowie naszej planety

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Bogowie naszej planety
popularnonaukowa
Aleksandrus

Poprzez historię kultury i religii powstałych na ziemskim globie autor przedstawia rolę jaką pełniy bóstwa i bogowie oraz ich wpływ na dzieje rozwoju cywilizacji i społeczeństwa.

źródło opisu: własne

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1005814/stef...»

Aleksandrus | 2016-04-30
Przeczytana: 2016 rok

Książka dosyć ciekawa. Przedstawia ogólnikowe dążenia do powstania różnych religii i postaw filozoficznych. Obrazuje jak z słow Mistrzów powstawały instytucje religijne, daleko odbiegające do dążeń i poglądów Mistrza.
Opisuje filozofie Gautamy; Lao-cy; Kungfu-cy; Jezusa Nazareńczyka; Mahometa; Afrykańskie kulty, postawy i religie; kult Synów Niebios utrwalany w Japonii; początki wed i bogów Indii.
Jest to podane w bardzo przystępnej formie, która nie powinna sprawiać problemów nikomu. Jedynie ubolewać można iż jest to książka z 1966r, a więc z pewnością brakuje w niej wielu nowych odkryć naukowych dotyczących życia i postępowania wielu, wielu wielkich Istot przekazujących wspaniałą wiedzę na jałowej, umysłowej, ludzkiej Ziemi.