Tajemnica Jeziora Duchów

Tłumaczenie: Anna Iwańska
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 36)
Wydawnictwo: Siedmioróg
Secret of Phantom Lake
LubimyCzytać

Tym razem Trzej Detektywi rozwiązują zagadkę stuletniego skarbu piratów, tajemniczych włamań i nieistniejącego człowieka..."Przygody Trzech Detektywów" to seria powieści kryminalno-sensacyjnych skierowana do czytelników 10-13-letnich.Bohaterami powieści są trzej dorastający Kalifornijczycy: Bob Andrews, Pete Crenshaw oraz Jupiter Jones, czyli Jupe, mieszkający w sąsiadującym z Hollywood nadmorskim mieście Rocky Beach. Choć są zupełnie do siebie niepodobni, z wielu względów każdego z bohaterów należy uznać za godnego następcę największych amerykańskich detektywów. Nie brak im ani inteligencji, ani poczucia humoru, które - mimo ich amerykańskiego pochodzenia - należałoby określić jako brytyjskie. Przede wszystkim jednak mają oni niezwykły talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych. Bob Andrews, niski, lecz wytrzymały chłopak, to typ prymusa, niepozbawiony jednak awanturniczej żyłki miłośnika przygód. Pete Crenshaw, najbardziej wysportowany z trójki przyjaciół, jest raczej wysoki i muskularny. Jupiter... Choć niejednego mogłoby kusić, żeby nazwać Jupitera grubasem, powtórzmy za jego przyjaciółmi, że jest krępy. Jako mały chłopiec pojawił się na ekranach telewizyjnych w serialu o przygodach grupy zabawnych dzieciaków zatytułowanym "Małe Urwisy". Jupe występował tam w roli Małego Tłuścioszka i podobno był tak rozkoszny i przemądrzały, że wywoływał salwy śmiechu u milionów widzów nawet wtedy - a może zwłaszcza wtedy - kiedy zdarzało mu się wpaść w kłopoty. Te doświadczenia zrodziły w nim lęk przed śmiesznością. Chce, by traktowano go poważnie. Wcześnie nauczył się czytać i natychmiast zaczął połykać wszystkie książki, jakie tylko wpadły mu w ręce ? z psychologii, kryminologii, nauk przyrodniczych i wielu innych dziedzin. Dzięki swej doskonałej pamięci zachował w głowie większość tego, co przeczytał. Autorem książek jest Andy Chandler, przedstawiający się jako prawnuk słynnego detektywa, którego śledztwa opisał niegdyś Arthur Conan Doyle. Obecnie autor mieszka w Kalifornii i reżyseruje filmy w Hollywood.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Paulina | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Przygody trzech młodocianych detektywów mieszkających w Kalifornii. Każda książka to osobna detektywistyczna zagadka. Każda jedna wciąga. Polecam.

Vawlogren | 2013-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Napisałbym identyczną teraz opinię co to książki Tajemnica Rafy Rekina.Jest równie ciekawa, niebezpieczna i zadziwiająca. Polecam!!! Moja opinia do Tajemnicy Rafy Rekina brzmi: Chyba najlepsza ksiazka z serii Trzech Detektywow, ktora do tej pory przeczytalem.Koniecznie przeczytajcie!

Aurelia | 2012-11-13
Przeczytana: czerwiec 2006

Jak każda książka tego autora bardzo ciekawa.