9788360192153
albumy
LubimyCzytać

Spojrzenia to album z pięknymi fotografiami, ale też fascynująca lektura przybliżająca nam Indie, Bliski Wschód, Chiny, Tybet, Afrykę Północną, Azję Środkową i Mongolię. Również zbiór impresji i komentarzy do niezwykłych zdjęć z podróży . Piękne fotografie czasem są punktem wyjścia do opowieści, czasem zaś jej podsumowaniem lub zaskakującą pointą, nigdy natomiast nie funkcjonują jedynie na prawach "ładnego obrazka". Towarzyszące im teksty urzekają wrażliwością i emocjonalnym zaangażowaniem, dostarczając Czytelnikowi szerokiej gamy przeżyć i wzruszeń. Są wśród nich zabawne, życzliwe ludziom i światu anegdoty, są zabarwione subtelną melancholią wspomnienia, są głębokie, przemyślane refleksje o czasie i przestrzeni i wpisanych w nie ludziach. Osoby spragnione faktograficznej wiedzy o dalekich krajach i fascynujących miejscach znajdą tu obfitość informacji geograficznych, historycznych i antropologicznych podanych w niezwykle przystępny sposób.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!