Komiks wierszem w trybie żeńskim

Wydawnictwo: Biuro Literackie
5 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
komiksy
LubimyCzytać

Album prezentuje dwanaście finałowych prac konkursu Komiks wierszem, po raz drugi organizowanego przez Biuro Literackie. Uczestnicy edycji "w trybie żeńskim" wybierali teksty polskich poetek spośród ponad stu utworów wyselekcjonowanych przez Marcina Sendeckiego. Najlepsze realizacje graficzne, w których w sposób oryginalny połączono poezję z formą komiksu, wskazali jurorzy ? Sebastian Frąckiewicz, Marta Ignerska, Krzysztof Ostrowski i Marcin Sendecki. Patroni medialni: Esensja.pl i Xiegarnia.pl.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Liwia | 2016-06-20

Mój komiks się tam znajduje, ale nie będę się wypowiadać na jego temat. Polecam natomiast zasiąść do mojego skrajnie różnego niż praca w powyższej publikacji portfolio:

PolishPopkulturę | 2016-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2016

Warstwa graficzna oszałamia różnorodnością stylów i koncepcji; dobór wierszy pozostawia natomiast wiele do życzenia - po lekturze musiałem się odtruwać Gałczyńskim i Różewiczem. Ale może to moja wina, bo lektura tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że zwyczajnie nie trawię poezji współczesnej (czy raczej: nowoczesnej).