LubimyCzytać

Album jest wycieczką wzdłuż doliny Rospudy, który ukazuje nam różny charakter rzeki i jej otoczenia - od prawie górskiej rzeki o wysokich, często zalesionych brzegach i przełomach z kamienistym dnem do wolno płynącej nizinnej rzeki o brzegach zabagnionych i porośniętych szuwarami. Rospuda przepływa przez dziewięć jezior, pokonując różniące się od siebie dwie krainy - Pojezierze Suwalskie z bogatą rzeźbą polodowcową oraz płaską, sandrową równinę Puszczy Augustowskiej. Autor albumu ukazuje piękno tejże krainy i jednocześnie dostrzega symbiozę, w której od wielu pokoleń żyje człowiek z naturą. Zauważa konieczność ingerencji czynnika ludzkiego w przyrodę oraz konieczność współpracy na rzecz rozwoju i co za tym idzie ochrony tego unikatowego i jakże cennego regionu, jakim jest Rospuda i jej okolice.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras