Kula i krzyż (CD)

Wydawnictwo: Aleksandria
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura piękna
LubimyCzytać

Kula i Krzyż to pasjonująca opowieść o pojedynku idei. Alegoryczna historia zaciekłego sporu pomiędzy ateistą a gorliwym katolikiem, który dżentelmeni ci postanawiają rozstrzygnąć honorowo za pomocą mieczy. Reakcja społeczeństwa i nieprzewidziane wypadki uniemożliwiają jednak przeprowadzenie tej walki. Wojujący Szkoci, zmuszeni do niespodziewanego przymierza, wyruszają więc w pouczającą podróż wypełnioną poważnymi i zawsze aktualnymi dysputami o istocie Boga i znaczeniu ateizmu, ale jest to też wyprawa pełna sensacyjnych wydarzeń i komicznych sytuacji, które zdarzają się wyłącznie Brytyjczykom? Audiobook. Pełen tekst książki. Interpretacja: Zbigniew wróbel. Czas odtwarzania: 10 godzin 26 minut. format: 1CD - MP3.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Krzysztof | 2017-06-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Audio, 2017
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Pierwsze moje zetknięcie z Chestertonem-pisarzem, nie publicystą. Chociaż książka jest mimo wszystko bardzo publicystyczna (innych, zdaje się, nie pisał) i fabuła podporządkowana jest idei, to jednak akcja zawiązuje się zgrabnie, wątki się dopełniają, a bohaterowie są z krwi i kości. Początek wprawdzie dosyć niemrawy, za to później im dalej, tym lepiej.