Playroom
9788360192788
kryminał, porwanie, morderstwo

W dniu swoich trzynastych urodzin zostaje porwana córka sędziego z Bradford. Wyścig z czasem o życie dziewczynki podejmuje pięćdziesięciu policjantów zaangażowanych w operację "Cień". Na czele tej grupy staje nadinspektor John Munro; od czasu operacji "Feniks" trzymany z dala od ważniejszych wydarzeń, teraz jest zdeterminowany, żeby odnaleźć małą Sophie za wszelką cenę. Tymczasem Karen Sharpe...

Tymczasem Karen Sharpe nie bierze udziału w śledztwie. Prowadzi własne dochodzenie w sprawie o porwanie i molestowanie sprzed dziesięciu lat. Dwudziestotrzyletnia Pamela Mathews oskarża lokalnego członka parlamentu o to, że zgwałcił ją, kiedy była dzieckiem. Znalezienie dowodów w takiej sprawie wydaje się zadaniem bez szans na powodzenie, ale Sharpe nie poddaje się łatwo. Woli takie śledztwo, niż konieczność zmierzenia się ze swoim własnym zagmatwanym życiem, niekochanym partnerem i dzieckiem, które myśli, że jest jego ciotką. A prawda jest bardziej skomplikowana i przerażająca, i wiedzie wprost do nierozwiązanych zagadek sprzed roku, kiedy szef jej dawnego oddziału został śmiertelnie postrzelony w zajściu, o które obwinia ją niemal cała policja hrabstwa West Yorkshire.

źródło opisu: [Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita SA, 2008]

wasp | 2015-07-07
Na półkach: 2015, Kryminały, Przeczytane
Przeczytana: 07 lipca 2015

"Cień" to GBB, czyli kryminał pełen grozy, brutalności i bezwzględności. Kiedy w grę wchodzi sprawa bestialskich molestowań na nastoletnich dziewczynkach czytelnikowi zaczyna szybciej krążyć krew w żyłach, kiedy do tego w całą sprawę zamieszani są ludzie u władzy można zaobserwować zwiększoną częstotliwość uderzeń własnego serca, jeżeli dodamy jeszcze szczyptę dobrego wątku obyczajowego i charyzmatycznych bohaterów w rezultacie mamy książkę od której nie sposób się oderwać. Powieść Johna Connora z całą pewnością do takich się zalicza, choć tematyka nie jest lekka i przyjemna, to całość pochłania się w ekspresowym tempie.

Elabe | 2016-08-17
Na półkach: Pozostałe, Przeczytane
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Karen Sharpe jest niezastąpiona, przynajmniej w tym cyklu, w tej powieści :) Takie książki lubię. Tropy w prawo, w lewo, mało kto wierzy w efekty działań Karen, więc ona robi swoje, nie odbierając telefonów od przelożonych. Prze za swoim instynktem. A sama historia mroczna i pogmatwana, idealna dla thrillerofilów, uh. Trafiłam na drugi tom, ale sięgnę po pierwszy i następny

Gieshable | 2013-09-06
Przeczytana: 02 września 2013

Kupiona na kiermaszu i okazała się strzałem w dziesiątkę. Świetnie się czytało, od początku wciąga w wir akcji. Warto przeczytać. Connor lekkim piórem przeprowadza czytelnika przez wszystkie wątki od wspomnień małej dziewczynki do wykorzystywania, knowań i spisku ludzi u władzy.

seal5656 | 2016-10-25

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie czytałam pierwszej części, ale po przeczytaniu drugiej mam ochotę nadrobić zaległości. Czytało się bardzo szybko i przyjemnie, choć główna bohaterka czasem mnie drażniła. Zwłaszcza pod koniec, gdy prawie umierająca zachowywała się jak Superman;) Nie wiem, może tylko ja miałam przeświadczenie, że to takie mało naturalne. Polecam.

Paulina Owczarek | 2012-09-30

Przeczytałam, ale szło mi to ciężko, ale z zasady czytam do końca. Nie specjalnie mnie porwała. Trochę pogmatwane.

tuten | 2015-04-29
Przeczytana: wrzesień 2007

Mocna książka. Sensacja, akcja i walka z czasem.

Małgorzata | 2016-10-09
Na półkach: 2016, Kryminaly, Przeczytane