Warszawa i okolice. Wycieczki i trasy rowerowe

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Przewodnik rowerowy Warszawa i okolice powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą łączyć aktywny wypoczynek z poznawaniem atrakcji krajoznawczych regionu, w którym mieszkają. Trasy zaplanowano tak, by każdy mógł je przejechać – mają rekreacyjny charakter, są stosunkowo krótkie i łatwe technicznie. Opisom wycieczek towarzyszą zdjęcia, mapy i profile wysokościowe. Całość uzupełnia zwięzły poradnik. Mamy nadzieję, że przewodnik spełni swoje zadanie, zachęcając do odkrywania niezwykłych miejsc, położonych często "tuż za miedzą". Zapraszamy na rowerowy szlak!Jakub Kaniewski – Pochodzi z Warszawy. Jest zapalonym podróżnikiem rowerowym. Razem z Studenckim Kołem Naukowym Historyków Uniwersytetu Warszawskiego zorganizował cztery naukowe objazdy rowerowe po krajach basenu Morza Śródziemnego. Interesuje się sztukami przetrwania i survivalem pustynnym, pod jego przewodnictwem została zrealizowana piesza wyprawa przez egipską Pustynię Wschodnią szlakiem starodawnego szlaku handlowego – z Koptos (Qift) do Al-Kusajr (Al-Qusair). W chwilach wolnych chętnie podróżuje po rowerem po mazowieckich lasach.Michał Franaszek – Odkąd na 2. roku studiów dzięki swojemu przyjacielowi Piotrowi Pałce dostrzegł piękno rowerowych podróży, w pokonywanej na dwóch kółkach przestrzeni nieustannie szuka inspiracji do pracy i do życia. Od 1998 r. zrealizował dziesięć autorskich projektów rowerowych, pokonując w sumie ponad 7,5 tys. km po polskich drogach i ścieżkach. Poznał w ten sposób mozaikę kultury i krajobrazu, jaką odnaleźć można w kraju nad Wisłą. Upodobawszy sobie Bałkany jako najbardziej niezwykłe miejsce na ziemi, wraca na południe Europy (na rowerze) co rok, czerpiąc entuzjazm od mieszkających tam ludzi. Podróżuje często według książkowych kluczy – jak choćby po Armenii i Gruzji w poszukiwaniu miejsc, o których w swojej książce Kirgiz schodzi z konia pisał Ryszard Kapuściński. Jest założycielem Klubu Rowerowego FOCUS, który od dwóch lat propaguje w Krakowie rzecz banalną, ale piękną zarazem – poznawanie okolic Krakowa poprzez krajoznawczą rekreację rowerową.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!