Życie jest opowieścią. Autobiografia

Wydawnictwo: Muza
LubimyCzytać

Gabriel Garcia Marquez w swojej autobiografii "Życie jest opowieścią" przywołuje wspomnienia tych miejsc i czasów, które ukształtować miały całą jego twórczość, ukoronowaną Nagrodą Nobla w 1982 roku. Obserwujemy, jak z atmosfery kolumbijskiego wybrzeża lat trzydziestych, czterdziestych i pięćdziesiątych dwudziestego wieku - czasów młodości - tworzy styl pisarski często określany mianem realizmu magicznego. Zagłębiamy się w rzeczywistość, która nabierając uniwersalnych cech, stanowi tworzywo jego prozy. Poznajemy bliskich mu ludzi, takimi jacy pozostali w jego wspomnieniach, i odkrywamy, co z ich losów i charakterów autor przekazał postaciom zaludniającym stronice jego opowiadań, "Stu lat samotności", "Jesieni patriarchy", "Kroniki zapowiedzianej śmierci", "Miłości w czasach zarazy". Fascynujące spotkanie z autorem, który twierdził, że żyje tylko po to, by móc o tym opowiedzieć.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Dorota | 2019-07-08

Megaloman, ale i tak go kocham.
Zmienił mój obraz pisarza, otworzył nową drogę w pisaniu.