Kieszonkowy przewodnik. Chorwacja + Mapa

Wydawnictwo: RM
LubimyCzytać

W sercu Europy, wtulona pomiędzy morze a góry, kryje się tajemnicza ziemia, gdzie bezsprzecznie królują bujna przyroda i pomniki historii. To Chorwacja, której kultura jest nierozerwalnie związana z kulturą starożytnego Rzymu. W wielu miejscach na wybrzeżu widać jeszcze obecność rzymską, natomiast wąskie uliczki i wspaniałe gotycko-renesansowe budowle przywodzą na myśl długie panowanie weneckie. Czytelników przewodnika czeka też niespodzianka, jeśli udadzą się w głąb kraju, gdzie pośród bujnych lasów i złotawych równin napotkają eleganckie miasta o wyglądzie środkowoeuropejskim, jak piękna stolica kraju, Zagrzeb.Przewodnik ten odpowie na pytania, które zadaje się znajomemu mieszkającemu w Chorwacji. Co naprawdę warto zobaczyć? Jakich miejsc nie można pominąć? Gdzie są urocze zakątki jeszcze nieodkryte przez turystów? Autor opowie o jego historii tego kraju, zabierze nas na kilkanaście wycieczek po jego najważniejszych rejonach.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!