Zabłocie. Przewodnik

Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda
LubimyCzytać

Przewodnik po Zabłociu, dawnym przemysłowym zapleczu Podgórza. Obecnie ten fragment prawobrzeżnego Krakowa przeżywa gwałtowne przeobrażenia, nasz przewodnik jest zatem w znacznej mierze przewodnikiem historycznym, opowieścią o utraconym dziedzictwie. Proponujemy kilka spacerów po tej części miasta: spacer przemysłowy, śladami dawnych mieszkańców, kolejowy. Proponujemy odwiedzenie składu solnego, Młynu Ziarno, huty szkła, fabryki Schindlera.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!