Miary umiejętności i wyczucia rynku

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse
LubimyCzytać

Zarządzanie pasywne czy może aktywne? Ten spór trapi od dawna nie tylko profesjonalistów, ale też inwestorów indywidualnych. Każda z tych najbardziej popularnych strategii inwestycyjnych ma plusy i minusy. Jeśli już jednak zdecydowaliśmy się sami zarządzać naszym portfelem lub też skorzystaliśmy z usługi asset management, to czy istnieją miary pozwalające na określenie umiejętności zarządzania portfelem i wyczucia tendencji na rynku? Odpowiedź na to pytanie jest zdecydowanie pozytywna – takie miary istnieją i jest ich stosunkowo dużo.Z problematyką zarządzania portfelem wiąże się zagadnienie efektywności rynków finansowych. Jeśli bowiem rynki finansowe byłyby efektywne w formie silnej, nie istniałaby żadna metoda uzyskania wyższej stopy zwrotu niż portfel rynkowy. W takim przypadku nie byłoby sensu zarządzać aktywnie środkami finansowymi. Pierwsza część książki poświęcona jest właśnie problematyce efektywności rynków finansowych oraz anomaliom na nich występującym. W drugiej części zaprezentowano wyspecjalizowane miary pozwalające na ocenę umiejętności zarządzania portfelem aktywów oraz miary wyczucia rynku (timingu). Wśród nich można znaleźć zarówno nieskomplikowane, jak i bardzo złożone miary – w tym także miary odwołujące się do finansów behawioralnych.Książka ta jest naturalnym uzupełnieniem pozycji Miary efektywności zarządzania na rynkach finansowych i Miary ryzyka na rynku akcji i obligacji, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Difin w 2014 roku, i jest adresowana do średnio zaawansowanych inwestorów.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!