Szkolenie psa. Agility

Wydawnictwo: RM
flora i fauna
LubimyCzytać

Agility - z dnia na dzień zdobywający coraz większą popularność - to sport idealny zarówno dla czworonogów rasowych, jak i mieszańców. Pies startujący w agility musi pokonać specjalny tor przeszkód, możliwie bezbłędnie i w jak najkrótszym czasie. Przewodnik prowadzi go do kolejnych przeszkód za pomocą komend głosowych lub wykonując odpowiednie gesty bądź ruchy ciała.Ale agility to nie tylko sport. To przede wszystkim doskonałe zajęcie dla wszystkich zdrowych czworonogów, zabawa, trening i wspaniały sposób umacniania więzi pies - człowiek.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Nanami | 2016-08-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kynologia
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Przystępna książka o psim sporcie polegającym na pokonywaniu przeszkód - agility. Potrzebowałam podstawowych informacji wprowadzających do tego sportu - i je dostałam. Nie jest to zaawansowana ani najnowsza (rocznik 2003) pozycja, ale bardzo skutecznie i rzeczowo omawia podstawy. Nie zawiera też "paprochów" w postaci kontrowersyjnych metod, za to promuje uprawianie sportu wspólnie, jako zespół. Dzięki temu myślę, że można ją spokojnie polecić również początkującym.