Nastawienia sądzeniowe. Wykłady z filozofii psychologii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
filozofia, etyka
LubimyCzytać

Nastawienia sądzeniowe. Wykłady z filozofii psychologii to pierwsza w Polsce monografia poświęcona zagadnieniu nastawień sądzeniowych, określanych także jako „postawy propozycjonalne”. Autor analizuje logiczne i filozoficzne zagadnienia związane z wyrażeniami w rodzaju uważa, że lub przypuszcza, że, podejmując problematykę z obszaru filozofii psychologii, filozofii umysłu i filozofii języka.Książka Tadeusza Ciecierskiego jest nie tylko usystematyzowanym przeglądem najważniejszych współczesnych teorii dotyczących problemu nastawień sądzeniowych, lecz stanowi również autorski komentarz do konkretnych problemów związanych z tą tematyką. Autor analizuje argumenty za i przeciw naukowemu charakterowi „psychologii potocznej”, wyrastającej z naszego naturalnego podejścia do nastawień sądzeniowych, a także problem sposobu istnienia tych stanów psychicznych. Proponuje także usystematyzowanie typów nastawień sądzeniowych. Czyni to książkę ważnym opracowaniem podstawowych problemów filozoficznych dotyczących pytania o naturę umysłu i jego sposobu funkcjonowania.Tadeusz Ciecierski – doktor filozofii, pracownik naukowy Instytutu Warszawskiego oraz Sekretarz Generalny Polskiego Towarzystwa Semiotycznego. Autor artykułów poświęconych filozofii języka i filozofii umysłu oraz monografii Zależność kontekstowa (Warszawa 2011).

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!