Mój ojciec mnie boli

Wydawnictwo: W drodze
religia
LubimyCzytać

W książce Mój ojciec mnie boli! Uleczyć „ranę ojca” Joël Pralong analizuje i opisuje kluczowe zagadnienie „braku ojca” – związane z nim urazy psychiczne, a także ich osobiste i społeczne konsekwencje: zaburzenia tożsamości, trudności z identyfikacją płciową oraz lęk przed rzeczywistością. Dzięki wskazówkom dotyczącym symptomu „rany ojca” łatwiej uporać...

W książce Mój ojciec mnie boli! Uleczyć „ranę ojca” Joël Pralong
analizuje i opisuje kluczowe zagadnienie „braku ojca” – związane z nim
urazy psychiczne, a także ich osobiste i społeczne konsekwencje:
zaburzenia tożsamości, trudności z identyfikacją płciową oraz lęk przed
rzeczywistością. Dzięki wskazówkom dotyczącym symptomu „rany ojca”
łatwiej uporać się z wewnętrznym cierpieniem, spowodowanym przez
negatywne wyobrażenie ojca, które wynieśliśmy z dzieciństwa, i odkryć
radość bycia w pełni sobą.

Joël Pralong jest cenionym duszpasterzem, miłośnikiem Słowa Bożego,
pasjonatem pisania. W Wydawnictwie W drodze ukazały się do tej pory dwie
jego książki: Zwalczyć negatywne myślenie (2012) oraz Samobójstwo i co
dalej? (2013).

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Paweł KijkoOFMConv | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

TO NIE JEST PORADNIK! Dzięki Bogu! Jeśli ktoś oczekuje konkretnych porad i "dziesięć wskazówek, żeby..." rozczaruje się.
Ta książka to zaproszenie do odkrywania świata Ojcostwa.
To książka o tym jak odkryć to, że jestem synem, który ma dojrzeć do tego, żeby stać się ojcem. Pisany z perspektywy mężczyzny, co więcej kapłana, i to - tak myślę - do mężczyzn jest głównie skierowana.

adalbertus | 2017-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2017

Przeczytałem w jeden dzień (w sumie to 3 godziny, bez przerwy)! Wciąga, napisana prostym językiem, bez zbędnych zawiłości, jasny przekaz. Polecam każdemu, pozycja obowiązkowa dla ojców przyszłych, obecnych, duchowych...

Książkę tę polecam szczególnie klerykom i księżom, bo w jasny sposób pokazuje na czym polega autentyczne ojcostwo i jak stać się prawdziwym ojcem.

Febra | 2016-03-06
Przeczytana: 01 marca 2016

Patrząc na znajomych, rodzinę bliższą i dalszą, a może też w głąb siebie "ranę ojca" u wielu można znaleźć. Brak zrozumienia, złe słowo, zły czyn, nieobecność, odrzucenie, wygórowane oczekiwania , narzucanie planów, zdrada, brak przebaczenia... w relacjach ojciec dziecko może sprawić ból i głęboką ranę, które rzutują na całe życie. Nie dziwią więc nietrafione wybory, pokręcone ludzkie ścieżki. Czy jest szansa by tę ranę uleczyć, stać się sobą? Okazuje się, że jest. I o tym, choć nie jest to poradnik, jest ta książka.

Kasia P | 2016-01-28
Na półkach: Przeczytane, Wiara, 2016
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Treść jest inna niż się spodziewałam. Mimo to, że nie otrzymałam tego co oczekiwałam, lektura tej książki przyniosła mi wiele cennych myśli, pomogła lepiej poznać źródła problemów wielu ludzi. Mogłam uświadomić sobie skąd biorą się różne trudności w relacjach międzyludzkich. Czytając tą książkę nie otrzymacie żadnej niesamowitej rady jak uleczyć swoje rany. Odpowiedź w takich sytuacjach zawsze jest w Bogu. Niemniej warto sięgnąć po tą książkę.

Krokodyla | 2015-11-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 20 listopada 2015

Cóż... Wielkie rozczarowanie. Właściwie nie wiem dla kogo powstała tak książka. Mam poczucie, że wyłącznie dla ambicji autora. Książka miała poruszać kwestie problemów, które powstały w wyniku trudnych relacji dzieci z ojcami. I widać w tej publikacji zarys takiego pomysłu, ale nic ponad to. Zainteresowani psychologią nie znajdą tam konkretów i nowości. Wierzący - mimo faktu, że autor jest duchownym - też mogą odnieść wrażenie dojmującej powierzchowności. Oczekujący praktycznych porad zawiodą się z pewnością, bo ich tam po prostu nie ma. Szkoda, bo sam pomysł miał potencjał. Generalnie odradzam.