Język C. Pasja programowania mikrokontrolerów 8 - bitowych

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Kolejna pozycja naszego wydawnictwa. Premiera miała miejsce w czerwcu 2012r. Jest to kontynuacja, wręcz można powiedzieć druga część książki pt: "Język C. Pasja programowania ". Obecnie w ofercie jest drugie uzupełnione i poprawione wydanie tej książki. Dodatkowo jest ona w twardej oprawie i liczy sobie 486 stron. Książki stanowią pewien przemyślany cykl dydaktyczny. Omawiane tu zagadnienia mogą się jednak okazać nieco trudniejsze do zrozumienia dla całkowicie początkujących z uwagi na poruszanie nieco zaawansowanych metod i sposobów wykorzystywania języka C, jego specyfiki podczas programowania mikrokontrolerów. Co rusz w książce autor odwołuje się do zasobów wiedzy przekazanej w pierwszej części. Taki podział materiału szkoleniowego pozwala na dostosowanie go do własnych potrzeb każdego czytelnika. Czy warto sięgnąć po tę pozycję? Zdecydowanie TAK. Dlaczego? Ponieważ autor w rzetelny sposób przedstawia kolejną serię ćwiczeń warsztatowych. Tym razem występuje dość duża różnica pomiędzy warsztatami pierwszej i drugiej książki. Polega ona na tym, że w pierwszej książce prezentowane biblioteki były raczej w wersji czysto dydaktycznej, mało zoptymalizowane i budowane tak aby móc jak najlepiej przekazać stosowną wiedzę. Tymczasem w drugiej części mamy już do czynienia z bibliotekami, które na co dzień bywają wykorzystywane w projektach komercyjnych. Żadnych ograniczeń! Tym razem zgodnie z pomysłem autora, biblioteki nadają się nawet do wykorzystania, do docelowych projektów, bez konieczności wnikania w ich budowę i szczegółowy sposób działania. Zatem ogromną korzyścią jaką daje książka to właśnie owe biblioteki. Naturalnie zapoznanie się z ich konstrukcją i działaniem zdecydowanie ułatwi ich prawidłowe wykorzystanie we własnych

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!