Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Book House
7 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
andrzejki, tradecje
ZwykłaMatka

Książka z serii "Już czytam!" to połączenie zabawnej historii i wspaniałych iIustracji, które sprawią, że dzieci pokochają ją od pierwszego czytania! Opowieść napisana prostym, barwnym językiem i dużą czcionką, sprawi, że czytanie stanie się ich największą przyjemnością! W tym tomie czytelnicy przeczytają o fusach w filiżance, laniu wosku, chichoczącej chacie… Zaraz, zaraz! Jaka znowu chichocząca chata? W andrzejki wszystko jest możliwe… Nawet jeśli chłopcy stroją sobie ciągle żarty, a dziewczyny mają tego powyżej uszu.

źródło opisu: http://bookhouse.com.pl/index.php

źródło okładki: http://bookhouse.com.pl/index.php

Agacha | 2017-01-21
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Zabawna i naprawdę ciekawa książeczka. Wnioskuję po tym, że córka właściwie po raz pierwszy, sama i z własnej woli zabierała się wieczorami za jej czytanie. I podczas lektury, co chwilę wybuchała śmiechem.

książek: 1981
AnnaSikorska | 2018-01-16

Zachęcenie dzieci do samodzielnego czytania wymaga sięgania po interesujące książki z przygodami ich rówieśników. Takie książki powinny zawierać wciągającą fabułę, przemycać wiedzę i być źródłem dobrej zabawy. Do tego musi posiadać takie cechy jak duża czcionka, interesujące ilustracje oraz zawierać słownik i zadania pozwalające dzieciom na wykorzystanie zdobytych informacji. Do takich czytanek na pewni należą książki z serii „Już czytam” z Wydawnictwa Zielona Sowa.
„Upiorne andrzejki” Agnieszki Stelmaszyk z ilustracjami Anity Siwiec to opowieść o wróżbach andrzejkowych. Bohaterzy chodzą do małej wiejskiej szkoły, którą bardzo lubią. Ewelina i Lilka są zainteresowane opowieściami pani Wiesi (wychowawczyni) o andrzejkowych wróżbach. Jedną z wielu jest „wróżba dla odważnych”. Wymaga ona pójścia za wieś, przejścia przy strasznej walącej się chacie i czekania na młodzieńca. Wówczas należy spytać się go o imię. Takie samo imię będzie miał przyszły mąż.
Dziewczynki mimo strachu wędrują w...

kejt | 2016-02-04

Fajna historia na wieczorne czytanie. Mój 5.5 latek zachwycony zwłaszcza tym powiewem grozy....

Olgierd | 2018-11-21
Na półkach: 2018, Przeczytane