Upiorne andrzejki

Seria: Już czytam
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Adrianna

Wróżenie z fusów, lanie wosku i Chichocząca Chata… W andrzejki wszystko jest możliwe. Nawet jeśli chłopcy stroją sobie ciągle żarty, a dziewczynki mają tego powyżej uszu. Już czytam to wznowienie serii 12 książek przeznaczonych do samodzielnego czytania przez dzieci dopiero zaczynające swoją przygodę z czytaniem. Zabawne historyjki z niesamowitymi bohaterami i ich niezwykłymi przygodami...

Już czytam to wznowienie serii 12 książek przeznaczonych do samodzielnego czytania przez dzieci dopiero zaczynające swoją przygodę z czytaniem. Zabawne historyjki z niesamowitymi bohaterami i ich niezwykłymi przygodami rozbawią i zachęcą do czytania każdego młodego czytelnika. Wartkie opowieści napisane prostym i barwnym językiem sprawią, że czytanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Duża czcionka i wesołe ilustracje uatrakcyjnią czytanie. Na końcu każdej książki znajduje się słowniczek, wyjaśniający trudne wyrazy, i zadania sprawdzające wyniesioną z książek wiedzę. Książki zostały skonsultowane przez metodyka edukacji wczesnoszkolnej.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/upiorne-andrzejki-juz-czytam.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/upiorne-andrzejki-juz-czytam.html

Agacha | 2017-01-21
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Zabawna i naprawdę ciekawa książeczka. Wnioskuję po tym, że córka właściwie po raz pierwszy, sama i z własnej woli zabierała się wieczorami za jej czytanie. I podczas lektury, co chwilę wybuchała śmiechem.

AnnaSikorska | 2018-01-16

Zachęcenie dzieci do samodzielnego czytania wymaga sięgania po interesujące książki z przygodami ich rówieśników. Takie książki powinny zawierać wciągającą fabułę, przemycać wiedzę i być źródłem dobrej zabawy. Do tego musi posiadać takie cechy jak duża czcionka, interesujące ilustracje oraz zawierać słownik i zadania pozwalające dzieciom na wykorzystanie zdobytych informacji. Do takich czytanek na pewni należą książki z serii „Już czytam” z Wydawnictwa Zielona Sowa.
„Upiorne andrzejki” Agnieszki Stelmaszyk z ilustracjami Anity Siwiec to opowieść o wróżbach andrzejkowych. Bohaterzy chodzą do małej wiejskiej szkoły, którą bardzo lubią. Ewelina i Lilka są zainteresowane opowieściami pani Wiesi (wychowawczyni) o andrzejkowych wróżbach. Jedną z wielu jest „wróżba dla odważnych”. Wymaga ona pójścia za wieś, przejścia przy strasznej walącej się chacie i czekania na młodzieńca. Wówczas należy spytać się go o imię. Takie samo imię będzie miał przyszły mąż.
Dziewczynki mimo strachu wędrują w...

kejt | 2016-02-04

Fajna historia na wieczorne czytanie. Mój 5.5 latek zachwycony zwłaszcza tym powiewem grozy....

kaja | 2017-12-13
Przeczytana: 13 października 2017