Dar intuicji. Myśli kształtują życie

Joseph Murphy Wydawnictwo: Kos literatura piękna
Kos
2007-01-01
2007-01-01

Okładka książki Balsam dla duszy 4 Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Hanoch McCarty, Meladee McCarty
Balsam dla dus... Jack Canfield, Mark...
Okładka książki List do ojca Grzegorz Piechota, Jerzy Bogdan Wójcik
List do ojca Grzegorz Piechota, ...
Okładka książki Balsam dla duszy matki Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Jennifer Read Hawthorne, Marci Shimoff
Balsam dla dus... Jack Canfield, Mark...

Książka wspaniała dla tych co lubią spełniać pragnienia swojej duszy. Właściwie treść tejże książki zadecydowała o tym że autor wstąpił do zaszczytnego grona moich ulubionych autorów🙂 Polecam!!!

Ta książka to stek bzdur polanych religijnym sosem (mieszanką chrześcijaństwa, buddyzmu i innych wierzeń). Porażka. Zdecydowanie nie polecam!!!

Natchniona "Potęgą podświadomości" sięgnęłam z ciekawością po kolejny tytuł Autora i... jestem rozczarowana. Ta książka rozminęła się z moimi oczekiwaniami. Dużo przykładów o których Murphy pisze, że właśnie pisząc ten rozdział albo podczas pisania tej książki dana osoba zadzwoniła/napisała i on teraz to przekazuje. Jestem otwarta na afirmacje, pozytywne myślenie i wiarę, że coś się już posiada nawet jak w rzeczywistości nie ma na to widoków ale rozdział o kontakcie ze zmarłymi albo konieczność bicia dzieci jako jedyny słuszny element wychowania znacząco zniechęcił mnie do zgłębiania kolejnych tytułów Autora. Za dużo słowa "Bóg", wolałam opcję "podświadomość", tak jak to było w "PP".
Sama filozofia Murphy'ego inspiruje mnie do pracy nad sobą, do patrzenia na świat przez różowe okulary. Dla mnie nadmiar twórczości JM szkodzi i zniechęca mnie, poprzestanę na 5 tytułach tego Autora.

Warto. Moim zdaniem zdecydowanie warto przeczytać choć jedną książkę tego autora. Numerem jeden jest Potęga podświadomości. Jednak i ta książka jest naprawde godna polecenia.

Oryginalny tytuł książki mówi o pozazmysłowym postrzeganiu jako temacie dzieła. Rzeczywiście, autor (którego znamy przede wszystkim z napisania Potęgi Podświadomości) przytacza mnóstwo anegdot o tym, jak w życiu ludzi dokonywały się cuda. Jakie? Np. podróże w ciele astralnym (ale takie, że człowiek był widziany również przez innych),rozmowa z siostrą, która właśnie umarła na drugiej półkuli, wyśnienie pytań, które będą na egzaminie lub miejsca ukrycia spadku itd.

Joseph Murphy, będący pastorem, ze swym zdroworozsądkowym i - w niektórych kwestiach - sceptycznym podejściem jest dla mnie godzien zaufania. Nie mam cienia wątpliwości, że jeśli mówi, iż czegoś doświadczył, to tak było. Może niektóre z historii "z drugiej ręki" są podkolorowane? Wątpię (a dlaczego wątpię, to trzeba poznać te historie).

Także wspaniała lektura-odtrutka na ten spłaszczony chory obraz świata, który serwują nam media. Dzięki takim książkom możemy rozszerzyć własne horyzonty oraz spróbować w praktyce osiągnąć przynajmniej niektóre z opisanych sukcesów.

Moim zdaniem Murphy opisując zjawiska upraszcza często ich interpretację. Jest to dobre pod tym względem, że temat staje się zrozumiały niemal dla każdego. Ma to również swoje minusy. Ale to szczegół. Największym atutem tej książki nie są bowiem interpretacje faktów dokonywane przez autora, lecz same fakty (których doświadczania we własnym życiu życzę każdemu czytelnikowi).

• Psychologia
  • Joseph Murphy