Dar intuicji. Myśli kształtują życie

Wydawnictwo: Kos

Każdy człowiek posiada zdolności pozazmysłowego poznania, dzięki którym może mieć kontakt ze zdarzeniami niedostępnymi dla zwyczajnego, zmysłowego poznania. Książka ta uczy, jak posłużyć się tymi niezwykłymi zdolnościami umysłu, aby w zadziwiającym stopniu ubogacić swoje codzienne życie. Uczy również nawiązywania kontaktu z Nieskończoną Uzdrowicielską Obecnością w każdym z nas i opisuje konkretne

Ramon | 2013-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2013

Oryginalny tytuł książki mówi o pozazmysłowym postrzeganiu jako temacie dzieła. Rzeczywiście, autor (którego znamy przede wszystkim z napisania Potęgi Podświadomości) przytacza mnóstwo anegdot o tym, jak w życiu ludzi dokonywały się cuda. Jakie? Np. podróże w ciele astralnym (ale takie, że człowiek był widziany również przez innych), rozmowa z siostrą, która właśnie umarła na drugiej półkuli, wyśnienie pytań, które będą na egzaminie lub miejsca ukrycia spadku itd.

Joseph Murphy, będący pastorem, ze swym zdroworozsądkowym i - w niektórych kwestiach - sceptycznym podejściem jest dla mnie godzien zaufania. Nie mam cienia wątpliwości, że jeśli mówi, iż czegoś doświadczył, to tak było. Może niektóre z historii "z drugiej ręki" są podkolorowane? Wątpię (a dlaczego wątpię, to trzeba poznać te historie).

Także wspaniała lektura-odtrutka na ten spłaszczony chory obraz świata, który serwują nam media. Dzięki takim książkom możemy rozszerzyć własne horyzonty oraz spróbować w praktyce...

bassienkaw | 2014-01-07
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Warto. Moim zdaniem zdecydowanie warto przeczytać choć jedną książkę tego autora. Numerem jeden jest Potęga podświadomości. Jednak i ta książka jest naprawde godna polecenia.

KasiaW | 2014-04-13

Natchniona "Potęgą podświadomości" sięgnęłam z ciekawością po kolejny tytuł Autora i... jestem rozczarowana. Ta książka rozminęła się z moimi oczekiwaniami. Dużo przykładów o których Murphy pisze, że właśnie pisząc ten rozdział albo podczas pisania tej książki dana osoba zadzwoniła/napisała i on teraz to przekazuje. Jestem otwarta na afirmacje, pozytywne myślenie i wiarę, że coś się już posiada nawet jak w rzeczywistości nie ma na to widoków ale rozdział o kontakcie ze zmarłymi albo konieczność bicia dzieci jako jedyny słuszny element wychowania znacząco zniechęcił mnie do zgłębiania kolejnych tytułów Autora. Za dużo słowa "Bóg", wolałam opcję "podświadomość", tak jak to było w "PP".
Sama filozofia Murphy'ego inspiruje mnie do pracy nad sobą, do patrzenia na świat przez różowe okulary. Dla mnie nadmiar twórczości JM szkodzi i zniechęca mnie, poprzestanę na 5 tytułach tego Autora.

Konwalia | 2015-03-18
Przeczytana: 17 marca 2015

Ta książka to stek bzdur polanych religijnym sosem (mieszanką chrześcijaństwa, buddyzmu i innych wierzeń). Porażka. Zdecydowanie nie polecam!!!

Antagonista Esklaważu | 2016-11-25
Bookman | 2016-04-08