Pora na demokrację

Wydawnictwo: Znak
mgmg

Demokracja ginie na naszych oczach. Dlaczego jest z nią tak źle, skoro uważa się ją za dobrodziejstwo? Może potrzeba radykalnych rozwiązań, aby ją uleczyć? Uznany profesor mierzy się z klasycznym problemem i udziela inspirujących odpowiedzi. Marcin Król, wykładowca i nietuzinkowy publicysta, pisze o demokracji z całą świadomością wywoływanej przez nią nieufności, ale też niewypalającego się...

Marcin Król, wykładowca i nietuzinkowy publicysta, pisze o demokracji z całą świadomością wywoływanej przez nią nieufności, ale też niewypalającego się nigdy ideału, który mimo rozczarowań ciągle chcemy wcielać w życie.

Pora na demokrację to książka o polityce, która nie musi deprawować i filozofii, która nie jest jedynie nużącymi formułami. To także historia samego autora, który nieustępliwie buduje w Polsce demokrację od ponad 25 lat.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6612,Pora-na-demokracje

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6612,Pora-na-demokracje

franekpp | 2016-07-25
Przeczytana: lipiec 2016

Książkę warto przeczytać, bo pokazuje, jak wiele można zrobić jeszcze w sprawie demokratyzacji. Pokazuje wszelkie luki i niedopatrzenia, czy zwykłą ludzką ignorancję.