Wstęp do badań politologicznych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego

Podręcznik jest przygotowany przede wszystkim z myślą o potrzebie wskazania, w czym wyraża się specyfika warsztatu badań politologicznych oraz określenia, jakie miejsce zajmuje politologia wśród nauk humanistycznych i społecznych, jakie są ogólne założenia metodologii badań oraz technik postępowania naukowo-badawczego. Ma pełnić rolę swoistego przewodnika wprowadzającego do studiowania politologii, który nie wyczerpuje całości podjętych zagadnień. Dlatego też pod każdym rozdziałem wskazano literaturę uzupełniającą - jako drogowskaz do poszerzania i pogłębiania wiedzy.

Podręcznik adresowany jest przede wszystkim do Odbiorców podejmujących studia politologiczne oraz studia dyscyplin pokrewnych.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: wydawnictwo

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!