Berlusconi. Moja droga.

Wydawnictwo: Sonia Draga
Berlusconi. The Epic Story of the Billionaire Who Took Over Italy
Silvio Berlusconi
Casthaluth

„Kiedy rozpoczynaliśmy pracę, powiedziałem Berlusconiemu, że nie potraktuję go ulgowo, i nie będę pisać hagiografii, ale historię niezwykłego życia. Opiszę zarówno to, co dobre, jak i to, co złe.” Alan Friedman Berlusconi, najdłużej urzędujący w powojennej historii Włoch premier i jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci świata polityki, biznesu i show-biznesu, po raz kolejny wraca na...

Berlusconi, najdłużej urzędujący w powojennej historii Włoch premier i jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci świata polityki, biznesu i show-biznesu, po raz kolejny wraca na scenę w zupełnie nowej odsłonie. W marcu 2014 roku Alanowi Friedmanowi udaje się przekonać byłego premiera Włoch do rozpoczęcia pracy nad biografią. Autor nagrał ponad 100 godzin wywiadu, w którym Berlusconi i jego współpracownicy Fedele Confalonieri i Adriano Galliani opowiadają nie tylko o politycznej karierze i aferach, w które był zamieszany, ale również o życiu prywatnym, wspomnieniach z dzieciństwa, relacjach z kobietami, muzycznych pasjach i o jego ukochanym klubie AC Milan.

„Przez wiele lat dziennikarze prosili mnie, żebym opowiedział o swoim życiu. Zawsze odmawiałem. Zgodziłem się w końcu na współpracę z Alanem Friedmanem, ponieważ mam do niego zaufanie.” Silvio Berlusconi

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Olaf Koprowicz | 2019-01-03

ile w tym prawdy?

FCBTVpl | 2018-03-15

Silvio Berlusconi - miliarder. Włoski polityk i lider partii Forza Italia, którą sam stworzył. Były premier Włoch, właściciel grupy bankowej. magnat, który kupował stacje telewizyjne i stwarzał osiedla w Mediolanie. Dla mnie głównie były prezes i właściciel AC Milanu.

Zastanawiałem się czy zdecydować się na jej zamówienie. Bałem się, że zanudzi mnie historia i ogrom tematów czy to politycznych czy historycznych.

Ostatecznie jednak pozycja ta trafiła w moje ręce. Autorowi udało się nakłonić Berlusconiego do setek godzin szczerych rozmów na różne tematy. Autor uzyskał w 2014 roku dostęp do archiwum, rodziny, przyjaciół, partnerów biznesowych czy sojuszników politycznych. Ambitny projekt zajął ponad półtora roku. Zaangażowali się w niego redaktorzy, badacze i weryfikatorzy faktów, a także producenci telewizyjni.

Jeśli chodzi o piłkę nożną, poświęcono jej jeden z trzynastu rozdziałów książki. Po ponad stu stronach dotarłem wreszcie do wyczekiwanego rozdziału. Zaczynał się on od...

OkiemKuby | 2015-12-18
Przeczytana: 2016 rok