Inni Bogowie

Wydawnictwo: Signo
poezja, metafizyka, Polska
poezja
Małgorzata

Debiutancki tomik Małgorzaty Kulisiewicz. Poezja metafizyczna z odniesieniami do naszej współczesności - od lat osiemdziesiątych do dziś.

źródło opisu: Małgorzata Kulisiewicz

źródło okładki: projekt Joanna Plichta

Małgorzata | 2016-06-03

Książka dostępna w Księgarni "Szafa Pełna Książek" w Krakowie, ul. Krakusa 7 i wysyłkowo (10 zł) z tej księgarni: https://allegro.pl/listing?string=Ma%C5%82gorzata%20Kulisiewicz%20Inni%20Bogowie&order=m&bmatch=s0-uni-1-1-0511

Aivalar | 2016-05-11
Przeczytana: 06 maja 2016

O boskiej poezji

Biorąc do ręki debiutancki tomik wierszy Małgorzaty Kulisiewicz pt. „Inni BOGOWIE” trochę się bałam. Chociaż dzięki liceum i studiom, a także kilku osobom w moim życiu nauczyłam się kochać poezję, wciąż została we mnie gimnazjalna obawa, że po przeczytaniu danego wiersza kompletnie nie zrozumiem, o co w nim chodzi. Na szczęście to nie szkoła, gdzie muszę się wstrzelić w klucz odpowiedzi, jestem po prostu czytelnikiem, który może do woli interpretować i analizować. Ta myśl pozwoliła mi należycie się wczuć w lekturę.
Nie jestem żadną ekspertką od poezji, co może już wynikać z tego krótkiego wstępu. Niemniej wolno mi chyba powiedzieć, że pani Kulisiewicz przepięknie operuje językiem. Kolejne utwory zapisane są wierszem wolnym, czyli typem chyba najbardziej popularnym we współczesnej poezji. Nie brakuje im za to melodyjności i przede wszystkim emocji. Kilka tytułów naprawdę złapało mnie za serce, a poezja opiera się przecież na uczuciowości, wrażliwości. Tym samym,...

kinga | 2015-12-20
Przeczytana: 10 listopada 2015

Małgorzata | 2015-10-22
Przeczytana: 22 października 2015

KSIĄŻKA DO KUPIENIA OD 7 XII 2015 R. W KSIĘGARNI KORPORACJI HA!ART W KRAKOWIE (BUNKIER SZTUKI, PL. SZCZEPAŃSKI 3)- również wysyłkowo!

Magdalena Węgrzynowicz-Plichta

Kontemplacja i transcendencja w liryce Małgorzaty Kulisiewicz

Słowo i obraz jako tworzywo artystyczne jest dla Małgorzaty Kulisiewicz „chlebem powszednim”, ponieważ mówiąc językiem dziennikarzy „ma na swoim koncie” liczne (od 1983) publikacje, a jako scenarzystka i asystentka reżysera (od 2008) – realizacje filmowe. Jako poetka zadebiutowała w miesięczniku Lamelii wydawanym przez Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie w 2013 obszernym wyborem wierszy. Jakkolwiek niniejszy tom poetycki pt. Inni BOGOWIE, jest dla Małgorzaty Kulisiewicz debiutancki w sensie edytorskiej prezentacji kilkudziesięciu wierszy w jednym zwartym zbiorze, to jednak dojrzałość warsztatu i prezentowanej problematyki, nasuwa pytanie, dlaczego tak późna to decyzja? Choć Autorka odpowie, że poezja powstaje jakby na marginesie Jej twórczych dokonań,...