Kontra. Sztuka walki z wywiadem przeciwnika

Wydawnictwo: LTW

Kolejna książka płk. Kowalskiego poświęcona zmaganiom służb specjalnych. Tym razem głównie na przykładzie spraw szpiegów złapanych przez FBI w Stanach Zjednoczonych autor ukazuje metody, mające na celu przechwycenie osób wykradających tajne informacje i przekazujących je wrogim państwom (w tym niewątpliwie najciekawsze i nieco kontrowersyjne operacje typu sting). Książka próbuje m.in. odpowiedzieć na pytanie, kim są szpiedzy – prywatnie i zawodowo, z jakich pobudek działają i jak można z nimi walczyć. Dzięki niej czytelnik szybko pożegna się z legendą Jamesa Bonda, a poznawszy skalę zagrożenia, poważnie zastanowi się nad tym, jak działają polskie służby specjalne – czy aby na pewno równie sprawnie jak amerykańskie?

źródło opisu: www.ltw.com.pl

źródło okładki: www.ltw.com.pl

Łukasz | 2017-11-19

Bardzo dobra pozycja o pracy kontrwywiadowczej. Ponad połowę książki stanowią historie szpiegowskie, które wraz ze statystykami wydają mi się szczególnie wartościowe. Pojawia się też sporo interesujących spostrzeżeń psychologicznych na temat zdrajców oraz motywów podejmowania pracy na rzecz obcego wywiadu.

Generalnie polecam choć pikantnych szczegółów z metod pracy wywiadowczej nie ma tutaj dużo. Najczęściej pojawia się operacja typu sting i rozpracowanie.