Kontra. Sztuka walki z wywiadem przeciwnika

Okładka książki Kontra. Sztuka walki z wywiadem przeciwnika Andrzej Kowalski
Okładka książki Kontra. Sztuka walki z wywiadem przeciwnika
Andrzej Kowalski Wydawnictwo: LTW kryminał, sensacja, thriller
LTW
2015-10-20
2015-10-20
kontrwywiad wywiad służby specjalne szpieg szpiedzy wywiad amerykański

Okładka książki Niepodległość ma jeden kształt Piotr Bączek, Justyna Błażejowska, Sławomir Cenckiewicz, Adam Chmielecki, Wojciech Fałkowski, Sławomir Frątczak, Piotr Grochmalski, Marcin Gugulski, Stefan Hambura, Dariusz Kocuń, Andrzej Kowalski, Michał Kozłowski, Krzysztof Łączyński, Mariusz Marasek, Piotr Naimski, Jan Olszewski, Radosław Peterman, Bolesław Piasecki, Paweł Piotrowski, Tomasz Sakiewicz, Bogdan Ścibut, Dominik Smyrgała, Adam Taracha, Jerzy Targalski, Piotr Woyciechowski
Niepodległość ... Piotr Bączek, Justy...

Książka w dużej mierze opiera się na publicznie dostępnym raporcie FBI na temat rozpracowań obcych służb na terenie USA. Autor podejmuje się również subtelnej analizy kto może zostać szpiegiem, a kto nie a w końcu jak rozpoznać szpiega.
Pozycja będzie również dobra dla początkujących we wspomnianej tematyce, dzięki zamieszczonemu słownikowi, który pozwoli lepiej zaznajomić się z terminologią.

Służby specjalne od kuchni. Niestety autor opisał tylko to co mógł. Bardzo skąpo. Wielu dziennikarzy śledczych było bardziej wylewnych w tej materii. Trochę zwodzi.

Bardzo dobra pozycja o pracy kontrwywiadowczej. Ponad połowę książki stanowią historie szpiegowskie, które wraz ze statystykami wydają mi się szczególnie wartościowe. Pojawia się też sporo interesujących spostrzeżeń psychologicznych na temat zdrajców oraz motywów podejmowania pracy na rzecz obcego wywiadu.

Generalnie polecam choć pikantnych szczegółów z metod pracy wywiadowczej nie ma tutaj dużo. Najczęściej pojawia się operacja typu sting i rozpracowanie.

Generalnie polecam choć pikantnych szczegółów z metod pracy...

• Strategia, militaria i wojskowość
  • Posiadam książka papierowa