L'aquarelle : De l'émotion à la création

Wydawnictwo: Eyrolles
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sztuka
francuski

Francuskojęzyczny podręcznik malarstwa akwarelowego autorstwa Joëlle Krupa-Astruc. Poza esencjonalnym wstępem dotyczącym warsztatu i teorii barw podręcznik prezentuje techniki ekspresyjnego wykorzystania właściwości farb akwarelowych w tematach takich jak pejzaż, elementy architektury, kwiaty i portrety.

źródło opisu: Opis autorski.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

| 2015-10-23
Na półkach: (artm) aquarelle
Przeczytana: październik 2015

Ten francuskojęzyczny podręcznik zachwycił mnie przede wszystkim artyzmem zdjęć. Z założenia jest przewodnikiem dla malarzy akwarelistów, więc jego zawartość nie różni się znacząco od innych pozycji dostępnych na rynku. Autorka i malarka potraktowała zresztą swoją opowieść o malowaniu jako pretekst do stworzenia albumu, także fragment z gotowymi obrazami, a bez ilustracji jak one powstały, zajmuje sporą część książki.

Tam gdzie ukazane zostały techniki, fotografie przepięknie ilustrują magię malarstwa akwarelowego, wilgoć papieru, krople wody, smugi farby i nacisk pędzla, ocierając się czasem o impresjonistyczne ujęcie tematu. I za to najbardziej polubiłem tę, kolejną na moje półce, książkę o akwarelach.

.:exile:.

Mariusz | 2015-10-27